Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

21 października 2017 druga w historii gala organizacji UFC w Polsce!

21-pazdziernika-2017-druga-w-historii-gala-organizacji-ufc-w-polsce

Organizacja UFC oficjalnie ogłosiła, że jesienią tego roku po raz drugi zorganizuje swoją galę w Polsce, tym razem w Gdańsku/Sopocie.

UFC zamierza wybrać się na wycieczką do Ergo Areny 21 października 2017. Po raz pierwszy (i jak na razie ostatni) największa organizacja MMA na świecie gościła w naszym kraju w kwietniu 2015. Wtedy to, podczas UFC Fight Night 64 w Krakowie, w walce wieczoru zmierzyły się ze sobą dwie legendy kategorii ciężkiej, Mirko Cro Cop i Gabriel Gonzaga.

Od tamtego czasu nasza reprezentacja w Ultimate Fighting Championship rosła w siłę, a my mogliśmy w związku z tym podziwiać m.in. mistrzynię kategorii słomkowej Joannę Jędrzejczyk broniącą już cztery razy wywalczonego dwa lata temu tytułu, rywalizującą z nią niedawno jak równy z równym Karolinę Kowalkiewicz oraz znajdującego się w czołowej 15. zawodników wagi ciężkiej Daniela Omielańczuka.

Te właśnie nazwiska - podkreślmy - znalazły się w oficjalnym komunikacie obwieszczającym drugą galę UFC w Polsce, co oznacza że bardzo prawdopodobne jest iż właśnie te postaci będą toczyły swoje boje także w Ergo Arenie.

Przypomnijmy, że niedawno, w styczniu tego roku, nasza niepokonana mistrzyni była gościem programu "Dzień Dobry TVN". Polka opowiadała w nim o swoich najbliższych planach i wyzwaniach. Olsztynianka zapowiedziała wtedy że chciałaby stoczyć w tym roku walkę w Polsce o drugi mistrzowski pas w innej kategorii wagowej.

Joanna Champion przyznała, że wstępnie zakładała, iż to właśnie rok 2017 będzie jej ostatnim w karierze. Ostatecznie jednak zmieniła plany, a po przenosinach do ATT czuje że może i chce osiągnąć jeszcze więcej w MMA.

Jędrzejczyk wyznała w związku z tym, że planuje stoczyć w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy przynajmnie dwa pojedynki.

Mam nadzieję, że pod koniec 2017 roku odbędzie sie gala UFC w Polsce i że będę mogła zawalczyć o drugi tytuł mistrzowski, w innej kategorii wagowej - powiedziała mistrzyni UFC w wadze słomkowej w TVN.

Co oznacza, że właśnie nadarza się okazja, by zrealizować te plany (TUTAJ nasz styczniowy tekst o tym, że możemy zobaczyć Joannę w październiku 2017 na gali w Polsce). Choć - dodajmy - żadne konkrety dotyczące drugiej gali UFC w naszym kraju nie zostały na razie ujawnione. Wielce prawdopodobne jest jednak, że nad polskim morzem - podobnie jak to miało miejsce w Krakowie - zobaczymy, poza wymienionymi wcześniej osobami, całą plejadę naszych bohaterów walczących w najbardziej prestiżowym Okatgonie na świecie: Krzysztofa Jotkę, Jana Błachowicza, Damiana Stasiaka i Marcina Tyburę.

Być może będziemy też świadkami jakiegoś spektakularnego debiutu w UFC, np. Agnieszki Niedźwiedź.

Uzupełnijmy na koniec, że wliczając w to galę w Polsce Ultimate Fighting Championship planuje łącznie jeszcze trzy europejskie wydarzenia w 2017 i chce w związku z tym zawitać w drugiej połowie tego roku, po raz drugi w historii, do Glasgow (16 lipca) oraz do Rotterdamu (2 września).

JAM

Opublikowano: 2017-03-16

Komentarze

av

noo ciekawe ciekawe czy Aśka będzie walczyć, nie narzekałbym :d teraz tylko wyczekuję 10 sierpnia by kupić bilety, bo ekskluzywny kod już odebrałem, polecam - http://www.ufc.com/gdansk

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również