Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

APEL O POMOC dla SEKCJI ZAPAŚNICZEJ LEGII WARSZAWA

apel-o-pomoc-dla-sekcji-zapasniczej-legii-warszawa

Oficjalny komunikat sekcji zapaśniczej Legii Warszawa: Jesteśmy członkami sekcji zapaśniczej Legii Warszawa. Z powodu bezduszności Agencji Mienia Wojskowego, Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Obrony zostaliśmy zmuszeni do niekonwencjonalnych działań mających na celu ratowanie naszej sekcji.

Agencja chcąc wyrzucić nas z hali zwiększyła kilkukrotnie kwotę wynajmu do niebotycznej sumy 5500zł + 3500 zł zaległych odsetek co spowodowało, żę jesteśmy już zadłużeni na kwotę prawie 100.000 zł. Ponadto Agencja pozwała do sądu kierownika sekcji o zwrot mienia, które nie należy do niej.

Wyłączyli nam prąd i wodę, trenujemy tylko i wyłącznie dzięki dobroci trenerów, którzy już od kilku lat trenują nas za darmo, z miłości do sportu, z miłości do młodzieży, z miłości do klubu, który jest częścią ich życia.

Trenerzy przed treningiem właczają agregat, aby w małym stopniu ogrzać i oświetlić halę. Na sali panuje temperatura 4 stopnie, w porywach 7 stopni jeżeli trener włączy agregat z 5 godzin przed treningiem. Z powodu bardzo niskiej temperatury wielu znas doznało już kilku poważnych kontuzji, nie mówiąc już o licznych chorobach.

Z każdym dniem boimy się czy nie przyjdzie komornik i nie wyrzuci nas z hali, a wtedy nie będziemy mieli już gdzie trenować. Jesteśmy najbardziej utytułowaną sekcją zpaśniczą na świecie i jedną z najbardziej utytułowanych sekcji sportowych w naszym kraju, mimo tego że Ministerstwo Sportu traktuje nas jak zło konieczne. W naszych szeregach byli najbardziej utytułowani sportowcy naszego kraju:

 • Andrzej Wroński, 2-krotny złoty Medalista Olimpijski, wielokrotny medalista Misztrzostw Świata, 3-krotny Mistrz Europy
 • Włodzimierz Zawadzki, złoty Medalista Olimpijski, wielokrotny medalista Misztrzostw Świata, 3-krotny Mistrz Europy
 • Andrzej Fafiński, srebrny Medalista Olimpijski

Rok 2012 był najlepszym sezonem naszej działalności sportowej wśród młodzieży. Osiągneliśmy sukcesy we wszystkich kategoriach wiekowych na arenie krajowej:

 • liczne turnieje wygrane przez Młodzików
 • 2 Mistrzów Polski Kadetów
 • Wicemistrz Europy Kadetów !!!!!!!!
 • Wicemistrz Polski Juniorów
 • Wicemistrz Polski Młodzieżowców
 • Brązowy Medalista Mistrzostw Polski Seniorów

Mimo naszych osiągnięć żadna organizacja rządowa nie chce nam pomóc. Kierownik sekcji był nawet w Ministerswie Sportu na początku października, ale do tej pory do nas nie oddzwonili.

Ministerstwa Obrony nie interesuje nasza sytuacja. Mimo, że byliśmy sekcją wojskową i trenujemy na terenie wojskowym, zbywają nas, tłumacząc że decyzje podejmuje Agencja Mienia Wojskowego, ale przecież ona podlega pod Ministerstwo Obrony !!!!!

Nie jesteśmy sekcją, komercyjną trenujemy za darmo, nie marzymy nawet o stypendiach. Trenujemy, bo jesteśmy fanatykami zapasów, kochamy ten sport, chcielibyśmy tylko mieć gdzie trenować, mieć ciepłą wodę, mieć temperaturę pozwalającą na sportową egzystencję.

Jeżeli chcecie nam pomóc prosimy was o przekazanie Waszego 1% procenta podatków naszej sekcji. Nr KRS 0000270261, w rubryce cel wpiszcie "SSA Legia Warszawa 1926 Warszawa 1160".

Bardzo prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, którym los polskiego sportu nie jest obojętny i kibiców Legii Warszawa o pomoc.

Fot.: Polski Związek Zapaśniczy

Opublikowano: 2013-01-20

Komentarze

av

5500 + 3500 = 10.000[zł] a nie jak ktoś napisał 100.000zł... Trochę dziwna sytuacja że taki duży klub z osiągnięciami, a nie ma sponsora na treningi... a z drugiej strony idzie zrozumieć właścicieli obiektu że w końcu przestają "ładować" w to żeby ktoś mógł sobie za darmo potrenować. Ja za 2 treningi mma w tygodniu płacę miesięcznie 70zł i rozumiem że w tym mam opłacone korzystanie z: dostępu do sali, oświetlenia, ogrzewania, wody i czasu poświęconego przez trenerów. Może czas się zastanowić trenerom Legii czy nie wprowadzić podobnej zrzutki?

av

Avatar naucz się czytać tekst ze zrozumieniem !!!
Agencja chcąc wyrzucić nas z hali zwiększyła kilkukrotnie kwotę wynajmu do niebotycznej sumy 5500zł + 3500 zł zaległych odsetek co spowodowało, żę jesteśmy już zadłużeni na kwotę prawie 100.000 zł. Ponadto Agencja pozwała do sądu kierownika sekcji o zwrot mienia, które nie należy do niej.

av

@Boniek :
Puszkoi! Puszki kurwa rzucasz, kurwa i butelki!

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również