Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Bellator 121. Sami dobrzy znajomi z KSW w rozpisce. ZAPOWIEDŹ

bellator-121-sami-dobrzy-znajomi-z-ksw-w-rozpisce-zapowiedz

Organizacja Bellator otwiera w najbliższy piątek swój letni sezon. Podczas pierwszej, tegorocznej gali z cyklu Summer Series zobaczymy w akcji kilku dobrych znajomych, którzy walczyli wcześniej na imprezach organizowanych przez rodzimą KSW.

I tak w WinStar World Casino & Resort w Thackerville w Oklahomie, na Bellatorze 121, będziemy mieli okazję obserwować walczącego w turnieju w wadze półciężkiej Rodney'a Wallace'a (21-8-1 MMA, 1-0 BMMA), który wsławił sie w Polsce spektakularnymi porażkami przez nokaut z Mamedem Khalidovem (1:55, pierwsza runda) i Michałem Materlą (0:21, pierwsza runda). Przeciwnikiem 32-letniego Amerykanina będzie jego rodak Kelly Anudson (7-2 MMA, 1-0 BMMA).

Oprócz tego, podczas zbliżającej się gali, zobaczymy także turniejowe pojedynki Philipe Lins vs. Austen Heidlage i Carlos Eduardo vs. Egidijus Valavicius. Do zwycięzców dołączy Liam McGeary. Półfinały zaplanowano na 25 lipca 2014, na galę Bellator 122.

Oprócz tego w Thackerville, w karcie głównej, zadebiutują w Bellatorze w pojedynkach w kategorii ciężkiej James Thompson (19-14, 1 NC MMA, 0-0 BMMA) oraz  Rameau Thierry Sokoudjou (14-12 MMA, 0-0 BMMA).

"The Colossus" jest u nas wciąż doskonale pamiętany za sprawą swoich dwóch pojedynków z Mariuszem Pudzianowskim, z których pierwszy wygrał, a drugi... zasadniczo też wygrał, choć oficjalnie przegrał, by ostatecznie zadowolić się werdyktem "no contest".

Anglik, kóry zwyzywał po drugim boju KSW i "Pudziana", robił wszystko by dano mu w Polsce trzecią szansę, ale jej nigdy nie dostał.

Thompson spotka się na Bellatorze 121 ze zwycięzcą  5. sezonu turnieju wagi ciężkiej Erikiem Prindle'em.

Mający za sobą występy w UFC Sokoudjou zmierzy się natomiast z Terrym Davinney'em. 30-letni, urodzony w Kamerunie judoka, był sprawcą jednej z największych niespodzianek in minus na galach KSW. Pokonał bowiem na imprezie nr 17 Jana Błachowicza, dzięki czemu został mistrzem KSW w kategorii półciężkiej. Przez tą porażkę Polak stracił w 2011 roku szansę na podpisanie kontraktu z Ultimate Fighting Championship.

Potem Janek, szlifujący właśnie zapasy w Ankosie Poznań, wygrał rewanż, a niedawno parafował wreszcie wymarzoną umowę z największą organizacją MMA na świecie.

Sokoudjou natomiast trafił właśnie do Bellatora.

JAM

Opublikowano: 2014-06-04

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również