Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Bellator 180. Chael Sonnen vs. Wanderlei Silva w walce wieczoru. WIDEO

bellator-180-chael-sonnen-vs-wanderlei-silva-w-walce-wieczoru-wideo

Chael Sonnen (29-15-1 MMA, 0-1 BMMA), mimo nieudanego debiutu w organizacji Bellator i spektakularnej porażki w styczniu tego roku z Tito Ortizem, wciąż jest niezwykle atrakcyjnym i pożądanym przez swojego nowego pracodawcę "legendarnym weteranem MMA". Scott Coker, szef Bellatora, zdradził właśnie że 39-letni Sonnen będzie bohaterem walki wieczoru gali Bellator 180, która 24 czerwca 2017 odbędzie się w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Przeciwnikiem "Amerykańskiego Gangstera" będzie inna gwiazda światowych mieszanych sztuk walki, również były reprezentant UFC i także "legendarny weteran MMA", 40-letni Wanderlei Silva (35-12-1, 1 NC MMA, 0-0 BMMA), który stoczy swój pierwszy bój w klatce od marca 2013 roku.

Ostatnie perypetie Sonnena

Dodajmy, że już raz w historii obu panom wyznaczono wspólną potyczkę. Miało do niej dojść w 2014 roku, na gali UFC. Tamten plan spalił jednak na panewce.

Przypomnijmy: Chael Sonnen nie przeszedł zaleconych mu testów atydopingowych i w związku z tym nie zobaczymy go w walce wieczoru UFC 175, zaplanowanej na 5 lipca 2014. W organizmie "Amerykańskiego gangstera" wykryto anastrozol i klomifen.

Amerykanin miał bić się podczas tej imprezy z Vitorem Belfortem. Wcześniej planowano, że Sonnen zmierzy się z trenerem przeciwnej drużyny w TUF: Brazil 3, właśnie Wanderleiem Silvą, ale Brazylijczyk wypadł z rozpiski ponieważ - także z powodu kłopotów z dopingiem - nie dostał licencji na ten bój.

Ostatecznie miejsce w karcie walk zbliżającej się galiu stracił także amerykański wojownik. Wcześniej Sonnen wyjaśniał że jeśli nic się nie zmieni i terapia testosteronem zostanie całkowicie zakazana, będzie on musiał zakończyć karierę. A TRT - przypomnijmy - faktycznie została oficjalnie zakazana m.in. przez Sportową Komisję Stanową w Nevadzie i przez UFC.

Sonnen, "wielka gęba" UFC, zawodnik kontrowersyjny i bardzo wygadany, zapewniał że on bez TRT nie może normalnie żyć i jemu akurat ten sposób leczenia potrzebny jest do codziennego funkcjonowania.

Ponieważ jednak go zabroniono, Amerykanin postanowił zakończyć karierę. Nie na długo. Namówiony do powrotu do MMA przez Scotta Cokera Sonnen we wrześniu ubiegłego roku podpisał kontrakt z organizacją Bellator.

Ostatnie perypetie Silvy

Podobnie, w marcu 2016, uczynił Wanderlei Silva. Wcześniej "The Axe Murderer" zajęty był przede wszystkim toczeniem kolejnych, prawniczych bojów. Jedne kończyły się dla niego pełnym sukcesem, inne połowicznym. Tak jak choćby ten ciągnący się od maja 2014 roku, a dotyczący unikania przez "The Axe Murderer" testów antydopingowych.

Sprawa ta niedawno znalazła swój koniec. Silva, któremu początkowo wyznaczono dożywotnią dyskwalifikację, został ostatecznie zawieszony przez Sportową Komisję Stanu Nevada (NSAC) na trzy lata. Oznacza to, że okres kary upłynie 25 maja 2017.

W maju 2015 roku roku sąd, rozpatrujący sprawę dożywotniego zawieszenia Brazylijczyka przez Sportową Komisję Stanu Nevada (NSAC), uznał że miała ona rację odbierając legendarnemu wojownikowi licencję, przesadziła natomiast z dożywociem. I dyskwalifikacja została uchylona jako nieadekwatna do przestępstwa popełnionego przez Silvę.

Brazylijczyk nie zaprzeczał bowiem, iż korzystał ze środków formalnie uznawanych za niedozwolone, jednak używane przez niego substancje były - jak przekonywał sam zainteresowany - niezbędne w trakcie leczenia kontuzji nadgarstka.

Silva, w międzyczasie, wywalczył sobie także ostateczne prawo do rozwiązania kontraktu z UFC.

Wspólna walka

I w końcu, tak jak Sonnen, trafił do organizacji Bellator, by - jak się właśnie okazało - wejść 24 czerwca 2017 z Amerykaninem do okrągłej klatki.

Choć, co warte podkreślenia, obaj bardzo mocno nielubiący się niedyś i obrzucający raz za razem błotem panowie zaliczyli jeden, nieformalny pojedynek. Doszło do niego podczas kręcenia wspomnianego już programu The Ultimate Figher: Brazil 3. w trakcie którego Sonnen i Silva prowadzili przeciwne ekipy.

Dla podgrzania atmosfery przypominamy to zajście, już teraz spodziewając się bardzo intensywnej promocji zbliżającej sie walki.

JAM

Sonnen vs. Silva w TUF: Brazil 3:

Opublikowano: 2017-03-20

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również