Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Bellator. Najwyższy czas na rewanżową walkę Held vs. Chandler

bellator-najwyzszy-czas-na-rewanzowa-walke-held-vs-chandler

Podczas gali Bellator 157 wakujący tytuł mistrza wagi lekkiej zdobył go dawny mistrz Michael Chandler (15-3 MMA, 12-3 BMMA), który znokautował już w pierwszej rundzie Patrikcky'ego Freire (16-8 MMA, 9-7 BMMA). Była to druga w historii walka w obu panów i druga zakończona zwycięstwem aktualnego czempiona. Czyżby w związku nadszedł czas na długo wyczekiwany przez fanów MMA nie tylko w Polsce rewanż Chandlera z Marcinem Heldem (22-4 MMA, 12-3 BMMA)?

Polak, przypomnijmy, przegrał z Chandlerem w marcu 2011, w swoim debiucie w Bellatorze. Potem z powodzeniem, jeszcze za czasów Bjorna Rebney'a, walczył w turniejach tej organziacji w wadze lekkiej raz docierając do finału i raz wygrywając całą rywalizację.

Held, który uznawany jest przez wielu fanów i ekspertów za najlepszego wojownika MMA w Polsce, w listopadzie ubiegłego roku stanął przed szansą wywalczenia mistrzowskiego pasa federacji Bellator. Urodzony w styczniu 1992 tyszanin, po pięciorundowej batalii, musiał ostatecznie uznać wyższość ówczesnego mistrza Willa Brooksa (teraz w UFC).

W tym roku oglądaliśmy Helda w akcji miesiąc temu, kiedy to udanie zrewanżował się za wcześniejszą porażkę Dave'owi Jansenowi.

Pora więc na to, by dano mu wreszcie możliwość odpłacenia za przegraną także Chandlerowi. Polak od dawna zabiega o ten pojedynek. Poprosił nawet, o czym mówił jakiś czas temu w rozmowie z portalem MMAnia.pl, by zestawiono go z obecnym mistrzem w oczekiwaniu na walkę z Brooksem.

Wtedy plan ten się nie powiódł. Może więc teraz wreszcie uda się go zrealizować? Okazja na to jest bowiem wyśmienita pod każdym względem. Być może Held powinien - aby dostać kolejną szansę boju o pas - stoczyć jeszcze jakiegoś "eliminatora", jednak nawet bez niego na swoją drugą szansę, tym razem o tytuł, w konfrontacji z Chandlerem w pełni zasłużył.

Z Chandlerem, dodajmy, który po gorszym okresie w kraierze i trzech porażkach z rzędu (z Eddie'em Alvarezem oraz dwóch z Brooksem) znów powrócił na szlak zwycięstw, pokonując trzech kolejnych rywali (Dereka Camposa, Davida Rickelsa oraz wspomnianego Patricky'ego Freire).

JAM

Nasza rozmowa z Marcinem Heldem dotycząca m.in. rewanżu z Chandlerem:

Foto: Bellator

Opublikowano: 2016-06-25

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również