Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Brandon Vera i Pablo Garza także idą na wojnę z UFC

brandon-vera-i-pablo-garza-takze-ida-na-wojne-z-ufc

Serialu pt. "Jak rozpętałem wojne z UFC" część trzecia. Tym razem pozew przeciwko największej organizacji MMA na świecie złożyli Pablo Garza i Brandon Vera (na zdjęciu). Ich zarzuty są takie same, jak zawodników którzy wcześniej wytoczyli sprawy sądowe Ultimate Fighting Championship (TUTAJ i TUTAJ więcej na ten temat).

Vera - przypomnijmy - stoczył dla UFC szesnaście walk i był z nią związany kontraktem przez dziewięć lat. Teraz, z powodzeniem, reprezentuje podobnie jak Michał Pasternak azjatycką ONE FC.

Mający filipińskie korzenie wojownik, w swoim ostatnim boju dla Ultimate Fighting Championship, powrócił do kategorii ciężkiej. "The Truth", na UFC 164, zmierzył się z Benem Rothwellem (33-9 MMA, 3-3 UFC). Urodzony w Norfolk wojownik przegrał ten pojedynek przed czasem, potem jednak okazało się że Rothwell miał przed tym występem podwyższony poziom testosteronu w organizmie, co zaowocowało dyskwalifikacją 32-letniego Rothwella, ale nie zmianą werdyktu jego walki z Verą. Dla Very konfrontacja ta oznaczała ostatecznie pożegnanie z największą organizacją MMA na świecie.

Ostatnią porażkę przed konfrontacją z Rothwellem, mający filipińskie korzenie Amerykanin zaliczył w sierpniu 2012 roku na UFC on FOX 4, podczas której pobił go Mauricio Rua.

Przypomnijmy, że dużo wcześniej, bo na UFC 102, Vera pokonał jednogłośną decyzją sędziów Krzysztofa Soszyńskiego (26-12-1 MMA, 6-3 UFC).

Garza natomiast, uczestnik TUF 12, został zwolniony z UFC w 2013 roku po porażce z Diego Brandao. Od tamtej pory, czyli od kwietnia ubiegłego roku, nie oglądaliśmy go w akcji mimo że sam podkreślał iż otrzymał wiele ciekawych propozycji, m.in. z BAMMA i Cage Warriors.

JAM

Opublikowano: 2014-12-24

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również