Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Damian Janikowski rozpoczął kolejny cykl przygotowań

damian-janikowski-rozpoczal-kolejny-cykl-przygotowan

W minioną sobotę, 17 listopada 2012, rozpoczął się cykl zgrupowań kadry zapaśniczej. Damian Janikowski i pozostali zawodnicy pojechali do Spały na pierwszy tygodniowy obóz.

Poza zgrupowaniem w Spale zapaśnicy wezmą jeszcze udział w dwóch obozach. W planach jest również wyjazd na zagraniczny turniej. Na tym etapie obciążenia jeszcze nie są duże, ale każdy kolejny obóz będzie wymagał coraz większego wysiłku.

- Ten wyjazd ma nas przygotować do ciężkiego, grudniowego zgrupowania w Zakopanem. Stopniowo trenerzy będą „przykręcać śrubę” i treningi staną się trudniejsze – mówi Damian Janikowski, brązowy medalista igrzysk olimpijskich Londyn 2012.

Pomimo zimnych poranków zapaśnicy zaczynają dzień od rozruchu na dworze. Następnie idą na pierwszy z dwóch treningów. Zajęcia odbywają się na średnich obrotach. Nie ma wielu sparingów, trenerzy kładą nacisk na walki, podczas których zawodnicy ćwiczą konkretne umiejętności.

- Codziennie jesteśmy na macie i pracujemy nad techniką. Odbywamy walki zadaniowe, w czasie których mamy okazję przećwiczyć nowe chwyty i doskonalić te, które już znamy – tłumaczy Janikowski.

Z Damianem Janikowskim najczęściej trenują dobrze mu znani Tadeusz Michalik i Radosław Grzybicki. Z pierwszym z nich przygotowywał się do igrzysk olimpijskich w Londynie. Natomiast drugiego zapaśnika pokonał niespełna miesiąc temu podczas młodzieżowych mistrzostw Polski.

W zgrupowaniu nie bierze udziału inny uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie, Łukasz Banak, który zmaga się z kontuzją.

***

Damian Janikowski (ur. 27 czerwca 1989) − polski zapaśnik startujący w kategorii do 84 kg w stylu klasycznym, brązowy medalista igrzysk olimpijskich Londyn 2012, wicemistrz świata i Europy. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław. Oprócz sukcesu na IO jego największym osiągnięciem jest srebrny medal mistrzostw świata w Stambule (2011) i srebrny medal mistrzostw Europy w Belgradzie (2012).

damianjanikowski.pl

Damian Janikowski Facebook Official

Fot. Polski Związek Zapaśniczy

Opublikowano: 2012-11-19

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również