Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Daniel Omielańczuk i Krzysztof Jotko wygrali na UFC Fight Night 84

daniel-omielanczuk-i-krzysztof-jotko-wygrali-na-ufc-fight-night-84

Bardzo udana była angielska UFC Fight Night 84 dla polskich wojowników na niej występujących. I Krzysztof Jotko, i Daniel Omielańczuk wygrali swoje pojedynki sędziowskimi decyzjami.

Omielańczuk, który walczył z Jarijsem Danho, wykorzystywał w tym boju przede wszystkim mocne kopnięcia i i do tego ciosy. Niemiec starał się klinczować, upatrującej swojej szansy w zapasach.

Ten plan mu się jednak nie powiódł. Omielańczuk w przekroju całego boju radził sobie lepiej, a w pierwszym i drugim starciu udało mu się nawet konkretnie naruszyć przeciwnika.

W ostatniej odsłonie pojedynku, po zebraniu kilku lowkicków, po których na nodze Danho pojawiła sie opuchlizna, niemiecki wojownik zarobił uderzenie w krocze, choć tak naprawdę cała sytuacja wyglądała bardziej na wymówkę ze strony rywala Polaka, który po dłuższym okresie łapania oddechu oraz wizyty lekarza w Oktagonie, nie zdecydował się kontynuować rywalizacji.

Omielańczuk wygrał 2x29-28, 29-29.

Krzysztof Jotko pokonał natomiast Bradley'a Scotta 2x29-28, 30-27. "Dżotko" miał niezbyt udany początek walki, kiedy to dał się docisnąć do siatki i zarobił w takim położeniu mocny lewy Anglika, potem sytuacja zaczęła się lekko odwracać i to Polak - choćby mocnym łokciem z dołu - zaczął kąsać przeciwnika. Scott, choć z rozbitym nosem, zdołał się jednak pozbierać i pod koniec starcia znów przejął inicjatywę. Podobnie było na początku drugiej partii, jednak - zgodnie z tym do czego nas Jotko zdążył już przyzwyczaić - nasz reprezentanta rozkręcał się wraz z upływem czasu. Były więc ciosy, kopnięcia, a także łokcie.

W trzecim starciu Jotko był już w pełni sobą, zadawał ciosy, okopywał głowę oraz korpus Scotta, zdołał go także dwa razy wywrócić na ziemię.

Jotko, po kolejnym zwycięstwie w UFC, ma na koncie 17 wygranych pojedynków i tylko jeden przegrany. nadszedł więc chyba czas na kolejny, duży krok w karierze.

JAM

Opublikowano: 2016-02-27

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również