Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Dong Hyun Kim vs. John Hathaway na finałowej gali "TUF: China"

dong-hyun-kim-vs-john-hathaway-na-finalowej-gali-tuf-china

Po raz pierwszy postanowiono zorganizować ten pojedynek ponad trzy lata temu. Ostatecznie John Hathaway (17-1 MMA, 7-1 UFC) i Dong Hyun Kim (18-2-1 MMA, 9-2 UFC) zmierzą się w pojedynku wieczoru podczas finałowej gali "The Ultimate Fighter: China", która 1 marca 2014 odbędzie się w Makau.

Anglik i Koreańczyk mieli walczyć na UFC 120, w październiku 2010, w Londynie. Ostatecznie Kim wypadł z rozpiski z powodu kontuzji. Zastąpił go Mike Pyle i pokonała Hathaway'a decyzją sędziów.

Warto podkreślić, że była to jak na razie jedyna porażka "Hitmana" w karierze. 26-letni Hathaway, były rugbista, zadebiutował w UFC w 2009 roku i wygrał wtedy przez TKO z Irlandczykiem Tomem Eganem. Angielski wojownik ma także na koncie odniesione w Ultimate Fighting Championship zwycięstwa nad Rickiem Story, Paulem Taylorem, Diego Sanchezem, Krisem McCray'em, Pascalem Kraussem i Johnem Maguire'em.

Jego rywal, Dong Hyun Kim, walczy zawodowo od 2008 roku. W październiku tego roku niespodziewanie posłał na deski faworyzowanego Ericka Silvę i został za to nagrodzony bonusem za najlepszy nokaut wieczoru podczas UFC Fight Night 29. Wcześniej "Stun Gun" pokonał też Siyara Bahadurzadę i Paulo Thiago.

Koreańczyk, jako zawodnik największej organizacji na świecie, przegrał natomiast z Carlosem Conditem i, z powodu kontuzji żebra, z Demianem Maią.

Przypomnijy, że pierwszy w historii sezon chińskiego TUF ruszy 7 grudnia 2013. W rywalizacji weźmie udział ośmiu zawodników w wadze piórkowej i ośmiu w kategorii półśredniej. Trenerami podczas najnowszej edycji TUF będą pierwszy w historii chiński wojownik w UFC Tiequan "The Wolf" Zhang (15-4 MMA, 1-3 UFC) oraz Hailin Ao (8-0 MMA, 0-0 UFC).

Natomiast głównym szkoleniowcem "The Ultimate Fighter: China" mianowano popularnego i bardzo lubianego na całym świecie zawodnika oraz aktora, byłego mistrza Strikeforce Cunga Le (9-2 MMA, 2-1 UFC).

TUTAJ więcej na temat "TUF: China".

WOJ/MMAjunkie.com

Foto: Anton Tabuena

Opublikowano: 2014-01-03

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również