Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Dziesięć powodów, by zobaczyć UFC Fight Night 64 w Krakowie

dziesiec-powodow-by-zobaczyc-ufc-fight-night-64-w-krakowie

Dziesięć powodów, dla których warto wziąć udział w UFC Fight Night 64 w Krakowie.

1. Pierwsza Gala UFC odbywająca się w Polsce.

Po licznych zapowiedziach i dementowaniu pogłosek Ultimate Fighting Championship oficjalnie potwierdziło, że 64 gala Fight Night odbędzie się Polsce 11 kwietnia w Krakowie w hali Arena Kraków. Podążający do tej pory po świecie polscy fani największej organizacji MMA na świecie będą mieli okazję oglądać wreszcie jej imprezę we własnym kraju.

2. Zawodnicy uczestniczący w walce

Lista potwierdzonych nazwisk zawodników biorących udział w walkach stanowi nie lada gratkę dla fanów mieszanych sztuk walki. W dwóch walkach tego wieczoru będziemy mogli zobaczyć Anglika Jimmy'ego Manuwę (14-1 MMA, 3-1 UFC), który zmierzy się z najlepszym polskim zawodnikiem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem (18-3 MMA, 1-0 UFC) a podczas głównej walki zobaczymy Mirko "Cro Cop" Filipovića (30-11-2 MMA, 4-6 UFC) i Gabriela Gonzagę (16-9 MMA, 11-8 UFC). Ci ostatni stoczą walkę rewanżową za pojedynek w UFC 70.

3. Polski zawodnik w rozgrywkach

Dla polskich fanów występujący w wadze półciężkiej Jan Błachowicz to powód do dumy i licznych komentarzy, jako że Manuwa może okazać się dla Błachowicza ciężkim przeciwnikiem. Komentarze dotyczące przewidywanej taktyki rozgrzewają fora internetowe.

4. Przewidywane sposoby walki

Spekuluje się, że Manuwa będzie trudnym przeciwnikiem dla Błachowicza, jako że jest dobrym strikerem z dobrym rekordem i tylko jedną porażką z Gustafssonem. Z kolei nasz zawodnik dobrze czuje się w stójce, ale może właśnie obalenie i próba poddania będzie dla niego dobrą strategią w tej walce?

5. Powrót legendy

Niezwykle popularny wśród polskich fanów Mirko "Cro Cop" Filipović to temat licznych dyskusji na formach powiązanych z tematyka MMA i zapewne wielu z nich uważnie przyglądać się będzie toczonej przez niego walce.Jego przeciwnik, Gabriel Gonzaga, który walczyl o tytuł wagi ciężkiej UFC po pokonaniu Filipovica poprzez wysokiej kopniecie w spotkaniu w 2007. 35-letni Brazylijczyk obecnie potrzebuje zwycięstwa po doznaniu porażek w 2014 z Mattem Mitrione i Stipe Miociciem.

6. Arena Kraków

Miejsce wybrane przez organizatorów nieprzypadkowo. Ogromna hala z pełną widownią zapewnia dużą liczbę miejsc, a dogodne połączenia komunikacyjne (jak bliskość międzynarodowego lotniska) czynią to miejsce wyjątkowo atrakcyjnym dla fanów MMA i UFC z całego świata.

7. Kraków

Miasto oferuje liczne rozrywki kulturalne, socjalne i architektoniczne, które pozwolą zapewnić czas fanom w oczekiwaniu na wielkie wydarzenie oraz świętowaniu po zakończonych walkach.

8. Celebryci

Bruce Buffer, legendarny spiker, będzie gospodarzem UFC Fight Night Kraków. Szczęśliwi właściciele biletów będą mieli szansę wysłuchania słynnej zapowiedzi Buffera "it's time!!". Ale to nie wszystko, ponieważ UFC przygotowało również mnóstwo niespodzianek, takich jak specjalni goście, którzy wezmą udział w gali w Kraków. Jeden z najbardziej znanych wojowników na świecie Forrest Griffin i kochany przez fanów Mawkan Amirkhan. Wśród gości specjalnych zobaczymy także nową mistrzynia UFC wagi słomkowej Joannę Jędrzejczyk.

9. Nowe kobiece talenty

Będzie to pierwsza w historii walka kobiet w wadze słomkowej, która odbędzie się w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), co stanowi znaczący krok naprzód w rozwoju kobiecego MMA na tych kontynentach. Młoda, niezwykle utalentowana Calderwood awansowała do UFC z 20 sezonu The Ultimate Fighter (TUF) po jednogłośnym zwycięstwie nad Seo Hee Ham w grudniu, natomiast jej przeciwniczka, nosząca przydomek „The Iron Woman” [„Kobieta z żelaza”], ma doskonały bilans 5-0, w tym cztery wygrane przez poddanie. Na gali UFC Fight Night 64 pochodząca z Rosji Aleksandra Albu (1-0 MMA, 0-0 UFC) zmierzy się w wadze słomkowej z Polką, Izabelą Badurek (5-2 MMA, 0-0 UFC).

10. Sportowe emocje

Jak każda dyscyplina sportowa, walki MMA wyzwalają ogromne emocje wśród jej fanów. Dzielenie ich podczas wydarzenia z innymi jest i może być bezcenne.

JAM/oficjalna informacja UFC

Opublikowano: 2015-03-24

Komentarze

av

11. Mistrzyni UFC w kategorii 52kg. Joanna Jędrzejczyk jako gość specjalny na gali która odbędzie się w mieście Królów polskich.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również