Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Jędrzejczyk nie zwalczy z Waterson. Wystąpi w październiku w Polsce?

jedrzejczyk-nie-zwalczy-z-waterson-wystapi-w-pazdzierniku-w-polsce

Joanna Jędrzejczyk (13-0 MMA, 7-0 UFC) była ostatnio mocno zajęta. Nie tylko z powodu obowiązkó nałożonych na nią przez UFC, ale również ze względu na konieczność odpisywania na ogromną liczbę monotematycznych sms-ów.

Zawierały one pytanie: czy to prawda, że polska mistrzyni największej organizacji MMA na świecie ma 8 kwietnia 2017, na UFC 210, walczyć z byłą mistrzynią Invicta FC w wadze atomowej, 31-letnią Michelle Waterson (14-4 MMA, 2-0 UFC)?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna: nie! Tak przynajmniej twierdzi Joanna Champion, która uważa że dla Amerykanki to trochę zbyt wczesna pora, by bić się lada moment o mistrzowski pas wagi słomkowej.

Polka, podczas niedawnej rozmowy z amerykańskimi dziennikarzami, wyznała także po raz kolejny że ma bogate plany na najbliższy czas. Myśli bowiem o stoczeniu trzech pojedynków w obronie tytułu w kategorii słomkowej, a pod koniec roku - o ile UFC stworzy kategorię muszą - być może zobaczymy ją również w potyce o pas w kategorii do 125 funtów.

Wieść niesie, że do owego "występu pod koniec roku" Jędrzejczyk dojdzie w październiku 2017, na drugiej w historii gali UFC w Polsce. Takie przynajmniej pojawiły się ostatnio nieoficjalne informacje.

Gdyby wieści te zostały potwierdzone, to być może faktycznie reprezentantka ATT rywalizowałaby w naszym kraju o swój drugi pas, tym razem w szykowanej do uruchomienia kobiecej, muszej dywizji UFC.

Przy okazji rodzi się też pytanie, jak ma się to wszystko do innych plotek - o tym że ewentualną walką wieczoru kolejnej polskiej gali Ultimate Fighting Championship może być rewanżowy bój Jędrzejczyk vs. Kowalkiewicz.

Tak czy inaczej przed polskim, kobiecym MMA bardzo interesujący okres. Tak jak ciekawe jest, czy kolejną rywalką naszej mistrzyni będzie Jessica Andrade, czy też może najbliższa przeciwniczka Brazylijki, Angela Hill. Obie panie zmierzą się ze sobą 4 lutego 2017 w Houston

Jędrzejczyk, choć podkreśla że na razie nie zna nazwiska kolejnej oponentki, nie wyklucza że może to być właśnie Andrade lub Hill.

JAM

Opublikowano: 2017-01-31

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również