Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Jędrzejczyk wciąż mistrzynią. Kowalkiewicz mogła sprawić sensację

jedrzejczyk-wciaz-mistrzynia-kowalkiewicz-mogla-sprawic-sensacje

Joanna Jędrzejczyk (13-0 MMA, 7-0 UFC) pozostaje niepokonana w UFC i wciąż dzierży mistrzowski pas. Nigdy jednak wczesniej - mimo ogromnej przewagi w liczbie zadanych celnych ciosów i wyprowadzonych kopnięć - Joanna Champion nie miała aż takich kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. Z drugiej strony znów pokazała swoje największe atuty, tyle że jakby lekko stłumione i nie do końca przynoszące takie efekty w rywalizacji, jak wcześniej. Czyżby efekt zbyt nagle przeprowadzonej zmiany teamu?

Najgorsze chwile Jędrzejczyk przeżywała w czwartej rundzie. Trafiona potężnym prawym sierpowym mistrzyni zachwiała sie na nogach i niewiele brakowało, by wywróciła się na matę. Karolina Kowalkiewicz (10-1 MMA, 3-1 UFC), choć wymęczona i mocno już poobijana, poczuła krew i ruszyła z impetem rywalkę. Nie znokautowała jej jednak, choć bardzo się starała. Karolinie zabrakło jednak sił, by zakończyć walkę przed czasem.

Ostatecznie więc Joanna - z potężną opuchlizną przy prawym oku i prawdopodobnie ze złamanym nosem - obroniła pas, jednak Kowalkiewicz zyskała ogromne uznanie w oczach widzów. Wykazała się ogromną odpornością na ciosy i wielkim sercem do walki. Mimo że była punktowana, nie dała się złamać i sprawiła mnóstow kłopotów olsztyniance. Docenili to zresztą kibice w Madison Square Garden, żegnając łodziankę gromkimi brawami.

Co teraz? Obie panie wspomniały o gali UFC w Polsce w przyszłym roku, a przegrana pretendentka także nie wykluczyła ewentualnego, rewanżowego boju.

Tak czy inaczej jednego możemy być pewni - podczas UFC 205 polskie wojowniczki udowodniły, że trzech takich jak one dwie to nie ma ani jednej.

Opublikowano: 2016-11-13

Komentarze

av

Szkoda ze Karolina przegrała. Ale to Joanna wiesmaczka wygląda jak ofiara rozboju w metrze. Gdzie SA znawcy MMA co skreslali Karoline?

av

Nie kazdy mogl ogladac on line (pracowalem na nocnej zmianie )....
Dajcie namiar na powtorke...

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również