Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Jimmy Rivera zrezygnował z walki, bo nie chciał wyglądać jak chuligan

jimmy-rivera-zrezygnowal-z-walki-bo-nie-chcial-wygladac-jak-chuligan

A wydawało się, że będzie to jeden z ciekawszych bojów, jaki przyjdzie nam oglądać na początku 2017 roku. Teraz już wiadomo, że tylko tak się wydawało. Ani bowiem Jimmie Rivera, ani Marlon Vera, ani też - co było wiadomo już wcześniej - Bryan Caraway nie pojawią się 15 stycznia 2017 w Phoenix.

Wszystko zaczęło się od tego, że Caraway doznał kontuzji i wypadł z zaplanowanej na UFC Fight Night 103 walki z Riverą.

Gdy tylko okazało się, że ten zakontraktowany w kategorii koguciej bój jest zagrożony, natychmiast pojawili się tacy, którzy postanowili go uratować, a prym wśród potencjalnych superbohaterów wiódł John Dodson.

Ostatecznie UFC zachowała w rozpisce Riverę, a zamiast Caraway'a zaoferowała mu jako rywala nie Dodsona, a Marlona "Chito" Verę (8-3-1 MMA, 2-2 UFC), którego 27-letni "El Terror" zaakceptował.

Jak się okazuje, zaakceptował wstępnie. Bo ostatecznie Rivera wycofał się z tej potyczki. Posiedział, pomyślał i wyjaśnił że nie może się na nią zgodzić, bowiem biorąc pod uwagę styl walki przeciwnika będzie po niej wyglądał jak chuligan. A sam uczy dzieci, że wyglądać i zachowywać się jak chuligan nie wypada. Więc on ostatecznie wypada z takiej konfrontacji.

Czy będzie zamiast niej inna w rozpisce - tego na razie UFC nie ogłosiła.

Rivera (20-1 MMA, 4-0 UFC) trafił do największej organizacji MMA na świecie w 2015 roku. W zawodowym MMA jest niepokonany od listopada 2009. Ma na koncie 19 zwycięstw z rzędu, w tym cztery odniesione na galach Ultimate Fighting Championship. Najbardziej prestiżowe z nich zanotował całkiem niedawno, bo we wrześniu ubiegłego roku, na UFC 203. Urodzony w Ramsey, w stanie New Jersey, wojownik pokonał wtedy w Cleveland dzięki jednogłośnej sędziowskiej decyzji Urijaha Fabera.

Vera natomiast miał powrócić do klatki po zwycięstwie nad chińskim wojownikiem Ningiem Guangyou, którego pokonał w listopadzie 2016 w Australii na UFC Fight Night 101. 24-letni Ekwadorczyk stoczył dotychczas cztery (w tym dwa wygrane) boje w największej organizacji MMA na świecie.

Opublikowano: 2017-01-09

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również