Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Jon Jones doznał kontuzji tuż przed UFC 214 i walką z Cormierem

jon-jones-doznal-kontuzji-tuz-przed-ufc-214-i-walka-z-cormierem

Na ten powrót wszyscy oczekiwali z wielka niecierpliwością. Po wielu miesiącach przeróżnych perypetii i wywoływania skandali - a także przyłapania na stosowaniu dopingu przed zaplanowanym na UFC 200 rewanżem z Danielem Cormierem - Jon Jones miał 29 lipca 2017 wejść do klatki, by stoczyć wreszcie długo oczekiwany i zapowiadający się niezwykle emocjonująco drugi w dziejach bój z mistrzem wagi półciężkiej, Cormierem właśnie.

I Jones faktycznie pojawił się w Oktagonie, by w Anaheim na UFC 214 wygrać z byłym już czempionem przez TKO w trzeciej rundzie.

Tyle że - jak się właśnie okazało - niewiele brakowało, by do tego pojedynku nie doszło! Jeden z głównych trenerów Jackson Wink MMA Academy (gdzie na co dzień "urzęduje" obecny mistrz) Mike Winkeljohn wyjawił w rozmowie z Submission Radio że Jones niedługo przed walką doznał poważnego urazu, prawdopodobnie w trakcie zapaśniczych sparingów. "Bones" nie był ponoć w stanie unieść ręki.

Być może - jak tłumaczył Winkeljohn - 30-letni amerykański wojownik zbyt intesywnie walczył, a może za słabo się rozgrzał - tak czy inaczej znów wpadł w powazne tarapaty.

Ceniony szkoleniowiec wyjażniał też, że do całego zdarzenia doszło w czasie, gdy akurat nie było go w sali i w związku z tym nie przypilnował, by przygotowania Jonesa do UFC 214 przebiegały dokładnie tak, jak je zaplanował. Stąd być może trochę za intesywny sparing lub zbyt powierzchowna rozgrzewka.

To było straszne - wyznał Winklejohn. - Jon jest jednak, jaki jest. To twardy facet. No i pokonać może go tylko on sam. Jeśli więc zdecyduje, że idzie do klatki po zwycięstwo, to po nie idzie. Tak też stało się i tym razem.

A tak na marginesie. Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby jednak Jones nie zdecydował się na tę wyprawę i jego rewanż z Cormierem, po raz kolejny w historii, zostałby odwołany...

JAM

Opublikowano: 2017-08-10

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również