Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

KSW 19. O walce Marcin Naruszczka vs. Borys Mańkowski

ksw-19-o-walce-marcin-naruszczka-vs-borys-mankowski

Będzie to jeden z dwóch pojedynków wagi półśredniej podczas gali KSW 19. Na przeciw siebie staną zawodnicy, których walki zawsze trzymają wysoki poziom i które zawsze elektryzują fanów MMA. 12 maja 2012 - oficjalnie już - dojdzie do pojedynku Marcin Naruszczka (9-0) vs. Borys Mańkowski (11-4).

Dla Naruszczki będzie to debiut na gali KSW, a także debiut w kategorii wagowej do 77kg. Trenujący na co dzień w MMA Okniński Warszawa zawodnik przygodę z MMA zaczął w olsztyńskim Arrachionie pod okiem trenerów Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego. Następnie przeprowadził się do Warszawy i wznowił treningi u Oknińskiego.

Marcin Naruszczka do tej pory walczył w kategoriach półciężkiej i średniej. Jest posiadaczem mistrzowskiego pasa niemieckiej organizacji Respect FC, a jego zawodowy rekord w formule MMA to dziewięć wygranych i żadnej porażki.

- Spełniło się moje marzenie. Zawsze chciałem walczyć na gali KSW, bo dla KSW walczą moi koledzy Asłan i Mamed. Zawalczę na maksa, a walka z Borysem będzie dobrym pojedynkiem - powiedzial Naruszczka, który 6 kwietnia skończył 29 lat.

Natomiast Borys Mańkowski to bardzo dobry zapaśnik, który po dwóch latach powraca do KSW. Po raz pierwszy zawodnika poznańskiego klubu Ankos Zapasy mieliśmy przyjemność oglądać podczas gali nr 14, w turnieju wagi lekkiej. Tym razem podopieczny Andrzeja Kościelskiego stoczy pojedynek w swojej naturalnej kategorii wagowej, czyli półśredniej.

- Marcin walczy trochę chaotycznie. Na dodatek reprezentuje kategorię półciężką, więc będzie mieć trochę kilogramów do zbijania - dodał Mańkowski.

Emocji w walce Naruszczka vs. Mańkowski na pewno nie zabraknie. Obaj zawodnicy chcą za wszelką cenę wygrać i obaj zapowiadają, że dadzą dobry pojedynek.

Opublikowano: 2012-04-12

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również