Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

KSW 21. Kowalkiewicz i Bońkowska walczą o finał turnieju kobiet

ksw-21-kowalkiewicz-i-bonkowska-walcza-o-final-turnieju-kobiet

Oficjalna informacja KSW: Gdy w maju tego roku ogłosiliśmy, że po raz pierwszy na gali KSW odbędzie się turniej kobiecego MMA tak naprawdę nie byliśmy pewni, jak środowisko przyjmie pojedynki z udziałem pań. Zastanawialiśmy się również, jak rozegrać batalię z udziałem pań o miano najlepszej. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw uznaliśmy, że turniej nie będzie odbywać się w systemie „każda z każdą”, a będzie mieć formę drabinki turniejowej. 

Zatem Marta Chojnoska, która wygrała z Pauliną Suską na KSW 19 jest pierwszą finalistką kobiecego turnieju do -55kg i zmierzy się z wygraną pojedynku pomiędzy Pauliną Bońkowską i Karoliną Kowalkiewicz, który już 1 grudnia odbędzie się na gali KSW 21 w Warszawie. 
  
O Chojnoskiej i Suskiej pisaliśmy już sporo przy okazji zapowiedzi ich pojedynku. Czas poznać dwie kolejne półfinalistki turnieju. 
  
Paulina Bońkowska do MMA przyszła z judo. Na co dzień trenuje w olsztyńskim klubie Arrachion z takimi gwiazdami mieszanych sztuk walki jak Mamed Khalidov i Aslambek Saidov. Co więcej, jednym z jej trenerów jest Szymon Bońkowski, prywatnie jej brat. Drugim szkoleniowcem zaś jest Paweł Derlacz, który odpowiada głównie za szlifowanie jej formy walki w stójce. 

Dwudziestoletnia Bońkowska w formule MMA stoczyła cztery zawodowe pojedynki z czego trzy wygrała. Mierzy sto sześćdziesiąt pięć centymetrów i waży pięćdziesiąt cztery kilogramy. Jej główną domeną jest walka w parterze, lecz coraz pewniej i lepiej radzi sobie w stójce, co pokazują jej ostatnie pojedynki. 
  
Karolina Kowalkiewicz pochodzi z Łodzi i tam też trenuje w klubie Gracie Barra pod okiem Marcina Rogowskiego. Mierzy sto sześćdziesiąt trzy centymetry i waży pięćdziesiąt pięć kilogramów. Jej stylem bazowym jest izraelski system walki i samoobrony krav maga, którego jest instruktorem. 

Atrakcyjna, skromna i nieśmiała Kowalkiewicz w formule MMA zadebiutowała w maju 2012 roku na gali w Gdyni. Debiut bardzo udany, bo już w pierwszej rundzie uderzeniami w parterze zmusiła sędziego do przerwania pojedynku. Występ na gali KSW21 będzie jej drugą zawodową walką w karierze. 
  
Starcie Bońkowska kontra Kowalkiewicz zapowiada się bardzo interesująco. Naprzeciw siebie staną dwie utalentowane zawodniczki, z dwóch znakomitych polskich klubów. Jednak tylko jedna z nich będzie mogła wygrać i tylko jedna z nich awansuje do finału turnieju.

Fot.: Paweł Polkowski (MMAnia.pl)

Opublikowano: 2012-11-05

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również