Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Legendarny Muhammad Ali nie żyje. Odszedł w wieku 74 lat

legendarny-muhammad-ali-nie-zyje-odszedl-w-wieku-74-lat

Legendarny pięściarz Muhammad Ali (56-5, 37 KO) zmarł wczorajszej nocy w wieku 74 lat. Pięściarz przez lata zmagał się z chorobą Parkinsona, a kilka dni temu z powodu kłopotów z oddychaniem Amerykanin trafił do szpitala w Phoenix. Niestety tym razem jego organizm nie był w stanie wygrać tego starcia.

Po trwającej od 32 lat walce z chorobą Parkinsona Muhammad Ali zmarł w wieku 74 lat - poinformował jego rzecznik Bob Gunnell.

Śmierć legendarnego wojownika opłakuje także legendarny promotor Bob Arum, który za pośrednictwem portalu społecznościowego pożegnał mistrza.

Prawdziwy, wielki wojownik właśnie nas opuścił. Muhammad Ali zmienił ten kraj i miał wpływ na cały świat. Jego dziedzictwo będzie zawsze częścią naszej historii - napisał na twitterze Bob Arum.

84-letni Bob Arum był promotorem największych ilości walk Muhammeda Ali, niż ktokolwiek inny. 29 marca tego roku promotor obchodził 50 rocznicę organizacji walki Muhammad Ali vs. George Chuvalo, która była pierwszą promowaną przez niego walką w karierze.

Muhammad Ali (urodzony jako Cassius Marcellus Clay) znany był z niewyparzonego języka oraz z ogromnej pewności siebie. To on jako jeden z pierwszych pięściarzy w historii potrafił wykorzystać media do promocji swojego wielkiego talentu. Był gwiazdą światowego formatu zarówno w ringu, jak i poza nim. Był niesamowitym mówcą i wielkim wojownikiem, a choroba, która go dotknęła była dla niego naprawdę ogromnym brzemieniem.

W ringu Muhammad Ali stoczył 61 pojedynków z czego 56 wygrał (37 przez nokaut), a 5 przegrał. Przez lata spędzone w ringu zdobywał i unifikował tytuły kategorii ciężkiej imponując swoim niesamowitym stylem walki i odpornością na ciosy. Ostatecznie Ali spocznie na cmentarzu w Louisville.

Muhammad "The Greatest" Ali zawsze pozostanie w naszej pamięci. Niech spoczywa w pokoju.

ŁUKASZ GŁOWACKI (BoxingNews.pl)

Opublikowano: 2016-06-04

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również