Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Lekarz Silvy: Anderson twierdzi, że nie brał środków dopingujących

lekarz-silvy-anderson-twierdzi-ze-nie-bral-srodkow-dopingujacych

Anderson Silva, jak łatwo było przewidzieć, ma już swoich pierwszych obrońców po tym jak przyłapano go na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących.

O dbałość dobrego imienia byłego mistrza UFC w wadze półśredniej postanowił zadbać lekarz Brazylijczyka, dr. Marcio Tannure.

Anderson powiedział mi, że jest bardzo rozczarowany i zdenerwowany całą tą sytuacją. Twierdzi bowiem, że nie brał sterydów. I na pewno poprosi o testy potwierdzające wyniki wcześniejszych badań, bowiem jego zdaniem doszło do jakiegoś niedopatrzenia lub pomyłki w laboratorium. Anderson wyjaśnił mi: mam za sobą nienaganną karierę, po co miałbym psuć sobie wizerunek? - tak Tannure streszczał w wywiadzie dla Band News Radio swoją najświeższą rozmowę z Silvą.

Oprócz oczywistego w przypadku osobistego lekarza zaangażowania w ratowanie twarzy klienta, rola Tannure w brazylijskim MMA jest bardzo dwuznaczna. Poza tym bowiem, że na co dzień opiekuje się kilkoma zawodnikami, w tym także Antonio Silvą któremu doradzał - gdy jeszcze była legalna - kurację testosteronem (ostatecznie i tak "Bigfoot" został oskarżony o doping) - to na dodatek oficjalnie ich kontroluje.

Tannure jest bowiem dyrektorem medycznym Brazyliskiej Komisji Sportowej ds. MMA, która ma obowiązek walczyć z zażywaniem zabronionych substancji przez sportowców.

W związku z tym dla wielu zanwców tematu jest niewiarygodną postacią: z jednej bowiem strony ma teoretycznie walczyć z nielegalnym wspomaganiem, a z drugiej sami zawodnicy płacą mu, by jego specjalistyczne kuracje pomagały im odnosić sukcesy.

WOJ

Opublikowano: 2015-02-04

Komentarze

av

Pewnie ktoś celowo dosypał mu do kreatyny albo odżywki białkowej i stąd cała afera...

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również