Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

MMA Attack 3. Tymoteusz Świątek z szansami na występ

mma-attack-3-tymoteusz-swiatek-z-szansami-na-wystep

19-letni Tymoteusz Świątek (10-0, 1 NC MMA) był w mininym roku jednym z wyróżniających się wojowników w polskim MMA. Walczący w kategorii koguciej "Omen" nie tylko imponował dobrymi walkami, ale także zaskakiwał decyzjami, co do ich wyboru. A dokładnie tym, że zasadniczo nie kalkulował i zgadzał się na wszystkie wyzwania.

- Tymoteusz to urodzony wojownik. Wystarczy, że do niego zadzwonię i zaproponuję pojedynek, a on od razu się zgadza. Nie pyta nawet kto będzie przeciwnikiem - opowiada Tomasz Knap, trener Świątka z Fightmana Bochnia.

Najbardziej szalony był dla Świątka koniec roku 2012. Najpierw, 28 grudnia, bił się z Tomaszem Ryszczykiem na gali Colodeum 13 "Tango z góralem" w Nowym Targu.

Już dzień później "Omen" pojawił się w Warszawie, by podczas Wielkiego Finału Profesjonalnej Ligi MMA zmierzyć się z Damianem Rakowskim.

- Czy byłem niewyspany? A gdzie tam, spałem dwie godziny, więc wszystko było ok. Najgorsze było utrzymanie wagi. Na szczęście jakoś sobie poradziłem, chociaż wyszedłem do walki bardzo osłabiony. Jednak i tym razem udało mi się wygrać - wspomina Świątek.

"Omen" swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki zaczynał od Amatorskiej Ligi MMA. I wciąż jest z nią związany. Tyle że teraz, tak jak chociażby podczas ostatniej ALMMA 32, sędziuje już tylko ligowe pojedynki.

Reprezentant Fightmana jako amator wygrał 16 walk, 4 przegrał. Wszystkie decyzjami sędziów.

- Ani razu nie zostałem znokautowany ani poddany - podkreśla.

Teraz przed nim kolejne wyzwania. Pojawiły się bowiem infromacje, że jest brany pod uwagę przy obsadzie rozpiski gali MMA Attack 3, która 27 kwietnia 2013 odbędzie się w katowickim Spodku.

- Może i jest jakaś propozycja, ale ja zupełnie o tym nie myślę. Będzie kolejna szansa na pojedynek, to z niej skorzystam - mówi "Omen" w rozmowie z naszym reporterem, przed kamerą telewizji Orange sport. - Ja wiem, że wiele pracy jeszcze przede mną, że w końcu może przyjść porażka. Dlatego nie zacznę teraz krzyczeć, że to czy tamto, że UFC. Spokojnie, krok po kroku, chce się sportowo rozwijać. I zobaczymy do czego dojdę - mówi ledwie 19-letni zawodnik.

TUTAJ wstępna rozpiska MMA Attack 3.

JAM

Fot.: Jacek Karczewski (MMAnia.pl)

Opublikowano: 2013-02-10

Komentarze

av

to by było coś...

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również