Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

MMA Nastula Cup /PLMMA 67. Frankiewicz zawalczy ze Zbiciakiem

mma-nastula-cup-plmma-67-frankiewicz-zawalczy-ze-zbiciakiem

Dwa nowe, ciekawe pojedynki znalazły się w karcie głównej MMA Nastula Cup/PLMMA 67, która 21 maja 2016 odbędzie się w Łomiankach. W pierwszym z nich, w wadze do 66 kg., Damian Frankiewicz (na zdjęciu) zawalczy z Przemysławem Zbiciakiem.

Mający za sobą występy na galach BAMMA Frankiewicz (3-1 MMA, 1-0 PLMMA) zdobył mistrzowski tytuł podczas PLMMA 63/AFC 8 w Łobzie, na której pokonał Patryka Duńskiego. Pojedynek ten w chwili zakończenia go przez sędziego (Marian Ziółkowski) wzbudził ogromne poruszenie w narożniku reprezentanta Arrachionu Iława, gdyż - zdaniem sekundantów i samego zawodnika - walka została przerwana za wcześnie.

Potem, gdy emocje opadły, pretensje nie były już tak wielkie i wszyscy uznali, że gilotyna założona Duńskiemu przez Frankiewicza była na tyle skuteczna, iż uzasadniała zastopowanie boju.

Pochodzący z Sosnowca, a trenujący ostatnio w Hiszpanii Frankiewicz zdobył więc ostatecznie mistrzostwo Profesjonalnej Ligi i teraz będzie go bronił w boju z  Przemysławem Zbiciakiem (5-3 MMA, 0-0 PLMMA), który w grudniu ubiegłego roku powrócił do zawodowego MMA po pięcioletniej przerwie.

Zbiciaka oglądaliśmy w akcji 5 grudnia 2015 podczas zorganizowanej przez niego samego Kaiser Fight Night. Olsztynianin wygrał wtedy przez poddanie z Semenem Tyrylą i tym samym dopisał do swojego rekordu piąta wygraną odniesioną pięć lat po czwartym zwycięstwie.

Teraz przez Zbiciakiem szansa na kolejny triumf i tytuł PLMMA. Tyle, że aby osiągnąć jedno i drugie, musi pokonać Damiana Frankiewicza. A to nie będzie łatwe zadanie.

Przypomnijmy, że podczas pojedynku obu panów, w ringu będą obowiązywała zasady PRIDE (10 min. plus 5 min. plus 5 min).

TUTAJ najświeższa rozpiska gali.

JAM

Foto: Jacek Imiołek (sportowiec.info)

Opublikowano: 2016-04-05

Komentarze

av

Małe sprostowanie, otóż Damian urodził się w Sosnowcu , ale pochodzi z Dąbrowy Górniczej :D

av

Dąbrowa Górnicza.
Tak.
Tylko zwycięstwo

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również