Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

MMC Fight Club 1 "Revelation". Dlaczego Pudzian zastąpił Najmana

mmc-fight-club-1-revelation-dlaczego-pudzian-zastapil-najmana

Rozmowa z organizatorem gali MMA FC, Marcinem Wawrzynowskim, który co dzieje się wokół organizacji pierwszej polskiej gali MMA w Londynie, powodach braku porozumienia z Marcinem Najmanem oraz negocjacjach z jedną z polskich stacji telewizyjnych, która miałaby pokazywać to wydarzenie.

Dlaczego Marcin Najman nie wystąpi na gali MMC Fight Club?

Marcin Wawrzynowski: Doszło między nami do sprzecznych informacji, które nie zgadzały się z wcześniejszymi ustaleniami. Marcin obiecywał nam korzyści na naszą stronę mówiąc o załatwieniu telewizji na galę, wprowadzenie na galę swoich sponsorów i duży nacisk na promocję tej gali. Po pierwszej konferencji Marcin odebrał od nas zaliczkę i zrobiło się o gali troszkę głośno, a później wszystko siadło i ucichło. Nawet nie wrzucił informacji na swoją stronę internetową. Mieliśmy problemy z pozyskaniem sponsorów, ponieważ wielu ludzi nie wierzyło, że dojdzie do walki Najmana z Tyberiuszem.

Czy dopuszczacie jeszcze możliwość współpracy lub organizacji walki Marcina Najmana na swojej kolejnej gali, czy też wasza współpraca została zakończona?

Marcin Wawrzynowski: Nasza współpraca została definitywnie zakończona. My myśleliśmy, że Marcin jeszcze jest jeszcze jakąś gwiazdą. Jednak na słowo Marcin Najman nikt nie reaguje pozytywnie. Nie spotkałem się z taką osobą. Większość firm traktowała nas bardzo niepoważnie. Zacytuję słowa jednej z firm: "Jeśli Państwo mają takich zawodników jak Marcin Najman to musimy podziękować. My sponsorujemy sportowców."

Mariusz Pudzianowski to jest zawodnik, który za walkę bierze dość duże jak na polskie warunki pieniądze. Czy jeśli stać was było na zorganizowanie jego pojedynku to czy nie lepiej byłoby od początku postawić na walkę Pudzianowski vs. Najman II, niż na pojedynek Najmana z anonimowym dla wielu Tyberiuszem?

Marcin Wawrzynowski: Czy Tyberiusz jest jest taki anonimowy? Jest postacią znaną w świecie Strongman'a. Jest także osobą medialną. Myślę, że wniesie on więcej do walki z Pudzianowskim niż Najman. Z tego względu, że przynajmniej ma on serce do walki i wierzy, że można wygrać, albo dobrze się pokazać. Nie można stawiać Tyberiusza od razu na straconej pozycji, bo chłopak jest naprawdę ambitny.

Z Pudzianowski mają Państwo podpisany kontrakt na ten pojedynek i walka na 100% dojdzie do skutku? Wielu kibiców z niedowierzaniem przyjęło informację o walce Mariusza Pudzianowskiego na gali MMA FC.

Marcin Wawrzynowski: Tak mamy z Mariuszem Pudzianowskim kontrakt na ten pojedynek i walk się odbędzie.

W jaki sposób udało się wam w tak krótkim czasie przekonać do walki Mariusza Pudzianowskiego, żeby zgodził się na walkę?

Marcin Wawrzynowski: Przedstawiliśmy Mariuszowi nasza propozycję i została ona pozytywnie odebrana. Nie chcę mówić o pieniądzach, bo dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, tak jak wspomniał wcześniej pan Marcin Najman.

Czy kibice będą mogli zobaczyć na żywo galę MMA FC w jakiejś polskiej stacji telewizyjnej?

Marcin Wawrzynowski: Na 99% walkę Pudzianowski vs. Tyberiusz pokaże Polsat Sport. Mamy to już na 99% potwierdzone i dzisiaj dopniemy te rozmowy do końca. Rozmawia z nami także telewizja Eurosport. Gala będzie transmitowana na żywo.

Czy ciężko było przekonać do występu na gali takich zawodników jak Damian Grabowski?

Marcin Wawrzynowski: Wszystkie rozmowy z zawodnikami są ciężkie. Zawiesiliśmy sobie wysoko poprzeczkę i chcieliśmy ściągnąć na galę kilka byłych gwiazd UFC i to na pewno nie były łatwe rozmowy.

Dlaczego ty i twój wspólnik zdecydowaliście, że gala odbędzie się w Londynie skoro karta opiera się w większości o polskich zawodników MMA? Czy nie lepiej byłoby zorganizować ten event w Polsce?

Mieszkamy na terenie Anglii, więc tam postanowiliśmy zorganizować galę. Nie wykluczmy, że w przyszłości zrobimy jakąś galę w Polsce.

Jak organizatorzy gali MMA FC mają doświadczenie w orgnaizacji gal MMA? Nie boicie się, że format tej imprezy was przerośnie?

Marcin Wawrzynowski: Nie boję się, ponieważ mój wspólnik jest zawodnikiem MMA i ma stoczonych kilkanaście walk. Prowadzi w Londynie szkołę MMA i nie jest jakimś amatorem w tym temacie.

Źródło: BoxingNews.pl

Opublikowano: 2012-11-27

Komentarze

av

to jest jakis cyrk najman mówi swoje a ten swoje wcale sie nie zdiwie jak do tej gali wcale nie dojdzie

av

Mnie to wszystko wyglada na wielka lipe

av

Gosciu powiedzial racje najman to sportowe zero

av

ehh mogli zakontraktować Kamila Bazelaka Tyberianowi. Byłaby ostra jatka 2 aktywnych strongmanów bo Kamil też nie odstawił treningów. Myślę że Kamil rozpracowałby go szybciej niż Pudzian bo w końcu ma czarny pas karate. No, ale niestety tak się w Polsce robi z dobrymi zawodnikami, lepiej promować Pudzianów, piłkarzy itp....

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również