Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Nastula Cup/PLMMA w Łomiankach. Adam Wieczorek w rozpisce

nastula-cup-plmma-w-lomiankach-adam-wieczorek-w-rozpisce

Adam Wieczorek (6-1 MMA, 3-0 PLMMA), ma być jednym z głównych bohaterów Nastula Cup/PLMMA, zaplanowanej na 28 maja 2016 w Łomiankach. Mistrz Profesjonalnej Ligi MMA w wadze ciężkiej zdecydował się wystapić i bronić pasa podcas gali, na której pojedynki toczone będą na zasadach legendarnej organizacji PRIDE, w ringu.

Wieczorek, szlifujący stójkę z Robertem Koralem oraz parter z Maciejem Polokiem, tytuł wagi ciężkiej wywalczył 5 grudnia 2015 na PLMMA 61/AFC 5 po zwycięstwie nad Kevinem Wiwatowskim.

Pojedynek o mistrzowski pas bardzo dobrze rozpoczął się dla Wieczorka, który po okresie zapasów przy siatce zdołał wywrócić Wiwatowskiego i zaczął mocno obijać go ciosami w parterze - w pewnym momencie nawet w dosiadzie - a także znów przy siatce, w momencie gdy Wiwatowski zdecydował się wstać z ziemi.

Właśnie, zdecydował się wstać... Kewin Wiwatowski bowiem, choć mocno poturbowany, wykazał się ogromnym sercem do walki oraz determinacją. Po okresie przewagi rywala to właśnie on zaczął zyskiwać inicjatywę. W drugim starciu bardzo umiejętnie prowadził walkę, nie dawał już tyle miejsca przeciwnikowi oraz karcił go celnymi ciosami. I ku zaskoczeniu wielu obserwatorów to właśnie reprezentant Kokoro Gym zaczął zyskiwać przewagę w tym boju.

Podobnie rzecz miała się w decydującej rundzie. Wiwatowski, mimo że w pewnym momencie walki został zaatakowany ciosem palcem w oko, nie stracił animuszu i konsekwentnie realizował swoje założenia. Czy należało do nich także zejście w ostatnim fragmencie potyczki do parteru, tego na sto procent nie wiemy, jak się jednak później okazało nie był to najlepszy pomysł. Będący w gardzie rywala Wiwatowski próbował ustabilizować pozycję i popełnił błąd. Wieczorek wychwycił jego rękę i bezwzględnie wykorzystał okazję, by wyciągnąć kończącą konfrontację balachę. To była bardzo dobra walka i udane zwieńczenie ciekawej gali w Bytomiu, będącej Wielkim Finałem PLMMA w 2015 roku.

Wcześniej, w tym samym rokuroku, wojownik z Chorzowa dwukrotnie walczył na galach Profesjonalnej Ligi MMA. 19 czerwca na PLMMA 56 w Bielsku-Białej szybko, w pierwszej rundzie, przez TKO, pokonał podopiecznego Antoniego Chmielewskiego z S4 Fight Club, Filipa Toe (3-2 MMA, 3-2 PLMMA). Wieczorka ogląaliśmy także w akcji na PLMMA 51 w Kaliszu - tam, w marcu , poddał balachą Bartosza Jabłońskiego.

Przypomnijmy, że poza Wieczorkiem w Łomiankach ma także wystąpić walczący w 2015 roku w UFC (wcześniej mistrz PLMMA) Mickael Lebout (TUTAJ więcej na ten temat).

TUBA

Opublikowano: 2016-01-13

Komentarze

av

Czy ktoś wie, ile lat ma Wieczorek? Pytam, ponieważ zastanawiam się jak bardzo jest perspektywiczny...

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również