Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Nowa polityka antydopingowa UFC: losowe testy, ostrzejsze kary. WIDEO

nowa-polityka-antydopingowa-ufc-losowe-testy-ostrzejsze-kary-wideo

UFC ogłosiła dzisiaj nową politykę dotyczącą testów antydopingowych przeprowadzanych na zawodnikach Ultimate Fighting Championship. Szefowie największej organizacji MMA na świecie chcą również zaostrzenia i wydłużenia kar dla zawodników zażywających niedozwolone substancje.

Prezydent UFC Dana White i prezes Lorenzo Fertitta, wraz z  Lawrence'em Epsteinem, szczegółowo opowiedzieli o nowych sposobach walki z dopingiem podczas konferencji prasowej w Red Rock Casino Resort & Spa w Las Vegas. Zmiany obowiązujących w UFC zasad są wynikiem ostatnich spektakularnych wpadek, których bohaterami były największe gwiazdy Ultimate Fighting Championship.

Najważniejsze antydopingowe rozwiązania, o których poinformowali właściciele UFC, zostaną wprowadzone od 1 lipca 2015. Wszyscy zawodnicy wiodącej, światowej organizacji MMA - czyli około 585 osób - będą od tego momentu podlegać losowym i niezapowiedzianym kontrolom antydopingowym.

UFC chce również dłuższych zawieszeń i ostrzejszych kar, wymierzanych dopingowiczom przez odpowiednie urzędy i komisje. Fertitta wyjaśnił, że nie na dziewięć miesięcy, a na dwa lata - zgodnie z rozwiązaniami Światowej Agencji Antydopingowej - będą w najbliższym czasie zawieszani zawodnicy przyłapani na stosowaniu niedozwolonych substancji. Dodatkowo UFC będzie optowała za zwiększeniem tej kary do czterech lat.

UFC zacznie też badać - w takcie imprez - wszystkich uczestników swoich gal, opłacając z własnej kieszeni potrzebne testy. Do tego mistrzowie i najlepsi reprezentanci największej organizacji MMA na świecie zostaną poddani znacznie bardziej rygorystycznym kontrolom także w trakcie przygotowań do swoich występów.

UFC zapowiedziała też, że będzie kontynuować pracę z wieloma światowymi organizacjami antydopingowymi, by ustalić sposoby przeprowadzania odpowiednich testów na całym świecie.

Przy okazji szefowie amerykańskiego potentata w świecie MMA ujawnili, że w latach 2013-2014, przy okazji 79 imprez, przeprowadzonych zostało blisko 900 testów na ich uczestnikach. Łącznie 22 wojowników zostało przyłapanych na zażywaniu różnorakich, nielegalnych substancji. Dodatkowo zdarzyło się też 19 przypadków badań zarządzonych przed lub po galach. W ich wyniku na dopingu przyłapano pięciu zawodników.

Łącznie na wszystkie testy antydopingowe UFC wydała w latach 2013-2014 pół miliona dolarów.

Szefowie UFC podczas konferencji prasowej w Las Vegas:

Szczegóły wpadki dopingowej Andersona Silvy:

Dana White o szczegółach wpadki Jona Jonesa:

Opublikowano: 2015-02-18

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również