Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

PLMMA 73. Robert Bryczek powróci, by bronić mistrzowskiego tytułu

plmma-73-robert-bryczek-powroci-by-bronic-mistrzowskiego-tytulu

Dysponujący bardzo mocnym ciosem mistrz wagi półśredniej PLMMA Robert Bryczek (9-2 MMA, 5-0 PLMMA) to kolejny zawodnik, którego zobaczymy w akcji 20 maja 2017 podczas 73. gali Profesjonalnej Ligi MMA.

Bryczek, który swoją przygodę ze sportami walki zaczynał od boksu, bił się już pięciokrotnie na imprezach firmowanych przez Profesjonalną Ligę. Wszystkie pojedynki wygrał.

Reprezentant Veto Bielsko Biała najpierw, w Chełmie, na PLMMA 9, pokonał w listopadzie 2012 Pawła Krzeszowca, a miesiąc później, na finałowej PLMMA 10 w Warszawie Mateusza Pogudza.

Potem oglądaliśmy Bryczka w marcu 2015 na ICW 2/PLMMA 52. Wojownik z Bielska-Białej wygrał wtedy przez TKO z mającym duże doświadczenie w judo Mateuszem Rycakiem.

Po raz kolejny 26-letni wojownik zaprezentował nam swoje umiejętności w czerwcu 2016, kiedy to na gali w rodzinnym mieście, w pojedynku wieczoru PLMMA 56, skrzyżował rękawice z również lubiącym walkę w stójce reprezezentantem Spartakusa Zakopane, Łukaszem Witosem.

W pierwszej rundzie, po potężnym lewym, Bryczek posadził na ziemię Witosa. Nie ruszył jednak, by dobić rywala, ale postanowił konsekwentnie popracować nad rywalem w stójce. Reprezentant Spartakusa Zakopane nie dał się jednak stłamsić i przyjął bój na wymiany z mającym pięściarskie doświadczenie rywalem.

Pojedynek, prowadzony praktycznie przez pełen dystans w stójce, w trzeciej rundzie przeniósł się, za sprawą Bryczka, do parteru. W tej płaszczyźnie reprezentant Veto Team Bielsko-Biała zaatakował z furią, próbował duszenia zza pleców, a kiedy Witos mu się wymknął, zaczął go z góry okładać ciosami. Czynił to z takim zapamiętaniem, że nie usłyszał gongu i uderzał jeszcze przez chwilę po zakończeniu pojedynku, co siniakami i bólem okupił sędzia Piotr Michalak, próbujący rozdzielić obu rywali.

Po raz ostatni reprezentant Veto Team pojawił się klatce 4 listopada ubiegłego roku, na warszawskim Torwarze. Po bardzo dobrej, męskiej, twardej walce - prezentując przy tym wszystkie swoje znane stójkowe atuty - Bryczek bezdyskusyjnie wypunktował Artura Kamińskiego i został w związku z tym mistrzem PLMMA w kateogrii półśredniej.

Teraz ten utalentowany wojownik, podczas PLMMA 73, będzie po raz pierwszy w historii bronił wywalczonego w stolicy tytułu.

TUBA

Opublikowano: 2017-03-13

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również