Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Rewanżowa walka Cormiera z Jonesem może odbyć się na UFC 214

rewanzowa-walka-cormiera-z-jonesem-moze-odbyc-sie-na-ufc-214

Dana White oficjalnie zaproponował Jonowi Jonesowi pierwszy pojedynek, który były mistrz wagi półciężkiej mógłby ewentualnie stoczyć po powrocie do klatki z przymusowej, rocznej banicji.

Jones - przypomnijmy - został zdyskwalifikowany przez Sportową Komisję Stanu Nevada (NSAC) za zawalenie testów dopingowych w czerwcu ubiegłego roku, przed UFC 200. Szef UFC wyjaśnił właśnie, że jeśli tylko 29-letni "Bones" będzie po zakończeniu odbywania kary gotów do wejścia do Oktagonu, jego rywalem może być obecny mistrz kategorii do 205 funtów (czyli do 93 kg.) Daniel Cormier. Do rewanżowego boju obu panów mogłoby dojść 29 lipca 2017 podczas UFC 214 w Anaheim.

Cormier miał wstępnie wystąpić 8 lipca na UFC 213, jednak ten termin nie daje możliwości zestawienia go z Jonesem. Rozmawiałem z Danielem i zgodnie z tym co powiedział interesują go teraz boje z Jimim Manuwą lub właśnie z Jonesem. Jeśli więc Jon Jones czuje się gotowy na to, by powrócić 29 lipca 2017 na UFC 214, to w takiej sytuacji rzeczywiście zobaczymy wreszcie drugą w historii potyczkę Jones vs. Cormier - wyjawił White na antenie stacji ESPN.

Wczesniej walkę nr 2 obu panów zaplanowano właśnie na UFC 200. Mmiało to być najważniejsze wydarzenie jubileuszowej gali w historii Ultimate Fighting Championship. Nic z tego jednak nie wyszło. Jonesa przyłapano na stosowaniu nieodzwolonych substancji, a jego walka z Cormierem został tuż przed samą galą skasowana.

Nie po raz pierwszy w dziejach, dodajmy, jednak nie wracajmy już tym razem do przeszłości, a także do wielkiej awantury oraz bijatyki do której doszło w ramach promocji pierwszego boju obu panów, nieustającej wojny słowa toczonej przez Jonesa z Cormierem, a także o kolejnych przeszkodach, które pojawiały się na drodze do zorganizowania ich "zaklepanej" i prawie pewnej, ale ostatecznie odwoływanej, rewanżowej batalii. 

Skupmy się w tej chwili na tym, że wstępnie zaanonsowana druga walka Cormiera z Jonesem byłaby tym, na co wielu fanów MMA na całym świecie czeka z niecierpiwością od wielu, wielu miesięcy. I choć "Bones", po kolejnym okresie przerwy w toczeniu pojedynków w mieszanych sztukach walki - co sugeruje spora grupa ekspertów - może faktycznie nie być już tym samym "Bonesem", co kiedyś, jego powrót wniósłby bez wątpienia wiele ożywienia do największej organizacji MMA na świecie.

Gdyby jednak do tego powrotu w lipcu 2017 jeszcze nie doszło to - jak sugeruje White - Cormier mógłby niebawem skrzyżować rękawice z Manuwą, gdyż obaj panowie nie mają nic przeciwko tej rywalizacji. Czemu zresztą w miniony weekend dali wyraz na Twitterze, prowadząc zaangażowaną debatę na temat wspólnego pojedynku.

Jeśli jednak Jones potwierdzi, że chce wystąpić na UFC 214, to włażnie on będzie kolejnym przeciwnikiem Daniela Cormiera.

JAM

Opublikowano: 2017-04-18

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również