Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC 161. Rashad Evans vs. Dan Henderson nową walką wieczoru

ufc-161-rashad-evans-vs-dan-henderson-nowa-walka-wieczoru

Tymczasowy mistrz UFC w wadze koguciej Renan Barao (30-1, 1 NC MMA, 5-0 UFC) oficjalnie, z powodu kontuzji, został skreślony z rozpiski UFC 161. Nie zobaczymy go więc w walce wieczoru z Eddie'em Winelandem (20-8-1 MMA, 2-2 UFC). Zamiast tego na main event gali wybrano bój Rashad Evans (17-3-1 MMA, 12-3-1 UFC) vs. Dan Henderson (29-9 MMA, 6-3 UFC).

Czy Wineland będzie miał innego rywala, czy też w karcie wstępnej pojawi się nowa walka, tego na razie nie wiadomo. Jasne jest jednak, że liczba pojedynków podczas imprezy, która 15 czerwca 2013 odbędzie się w Winnipeg, pozostanie taka sama. Będzie ich więc razem 13.

Evans, były mistrz wagi półciężkiej, stracił swój tytuł w 2009 roku na rzecz Lyoto Machidy. Potem odniósł cztery zwycięstwa z rzędu, aż wreszcie nadział się na Jona Jonesa oraz Antonio Rogeiro Nogueirę, z którymi przegrał po sędziowskich decyzjach.

33-letni wojownik zastanawiał się po tym wszystkim nad zmianą kategorii wagowej, ostatecznie jednak na podobny ruch się nie zdecydował i dlatego zobaczymy go w walce z Danem Hendersonem, który po czterech kolejnych triumfach oraz piętnastu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją (przez co Henderson stracił szanse na mistrzowski bój z Jonem Jonesem) wrócił, by zmierzyć się z wspomnianym już Machidą. "Hendo", niejednogłośną decyzją sędziów, przegrał w tej walce.

Teraz zapowiada, że pokona Evansa i znów przebije się na sam szczyt swojej kategorii wagowej. Bardzo ciekawe, czy faktycznie tak się stanie.

WOJ

Opublikowano: 2013-05-21

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również