Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC 165. Zwycięstwo Omielańczuka, czyli wielki potencjał polskiego MMA

ufc-165-zwyciestwo-omielanczuka-czyli-wielki-potencjal-polskiego-mma

Daniel Omielańczuk (16-3-1 MMA, 1-0 UFC) wygrał w swoim debiucie w UFC. Po niezłej pierwszej rundzie, w której Daniel nie pokazał co prawda zapowiadanego triku (czyli efektownej obrotówki) i zyskał lekką przewagę, przyszła druga, bardzo zła, w której Polak niepotrzebnie pchał się w klincz, za dużo kopał i tracił siły. A po nieudanej próbie kimury dał się całkowicie zdominować rywalowi.

Na szczęście w trzecim starciu, choć i Omielańczukowi i Guelmino (11-5-1 MMA, 0-1 UFC) brakowało sił, to Polak miał więcej motywacji i determinacji. Aż w końcu dopadł przeciwnika przy siatce i go znokautował.

Nie narzekajmy, nie marudźmy. Mamy zwycięstwo i to jest w tym momencie najważniejsze. Teraz usiądziemy z trenerami z Nastula Team, przeanalizujemy pojedynek i wyciągniemy wnioski. A Daniel niech uda się na zasłużony wypoczynek - mówił potem w studio Orange sport Łukasz Jurkowski, head coach Daniela.

A nasz kolega z MMAnii.pl, ekspert Orange sport, Jacek Adamczyk dodał iż nie ma co zrzędzić, bowiem nasi trafiają wreszcie do UFC i tam wygrywają, choć walki nie do końca układają się tak, jak to zostało zaplanowane. Mimo niesprzyjających okoliczności, potrafią się odrodzić i dzięki ogromnemu sercu do walki zwyciężać. Co pokazuje, że chyba nie doceniamy do końca potencjału polskiego MMA.

I to bardzo dobra puenta występu Daniela Omielańczuka w Toronto. A nas dodatkowo cieszy, że słowa piosenki "King, Bruce Lee, karate, mistrz" w wykonaniu Franka Kimono, w rytm której Polak wyszedł do Oktagonu, okazały się prorocze:

"Gdy ja dołożę, wtedy nie daj Boże, reanimacja nawet nie pomoże!"

Na koniec jeszcze wyniki naszej sondy sprzed pojedynku Daniela z Nandorem Guelmino. Stało się tak, jak większość z Was typowała. Czyli niespodzianki nie było:

WOJ

TUTAJ wyniki i nasza relacja z UFC 165.

Ciekawostka, czyli grafika ze strony TAP. NAP. SNAP. YOUR MMA RECAP:

Opublikowano: 2013-09-22

Komentarze

av

brawo daniel :D

av

Dobrze się skończyło ale niech się weźmie za cardio i zrzuci ten bebzon.

av

Zapraszamy do nas panie Guelmino.

av

Guelmino dla Pudziana albo Bazelaka.

av

Może w końcu te amerykańskie matołki ogarną jego nazwisko.

av

poprawi kondycje w zakopanem i będzie ok . walka ufc w Polsce i walka wieczoru daniel vs Antonio silva lub overeem.

av

Troche treningów z Mistrzem Vanderleiem Kamilem Bazelakiem i kondycja bedzie lepsza bo na razie marnie to wyglada, wiem ze waga 110 kg no ale popatrzcie na Kamila Bazelaka on waży 130 kg a kondycje ma ze stali, po prostu nie da sie go zameczyc.... A tu po 5 minutach ledwo stal Daniel.

Oczywiscie zartuje dobra kondycja jak na ta mase i tempo walki bylo calkiem niezle, wiadomo kondycji nigdy nie za wiele i trzeba popracowac, mam nadzieje ze juras wyciagnie odpowiednie wnioski z tej walki Daniela i wszystko to zaowocuje mega rozwojem Omielanczuka i bedzie w czolowce ciezkiej UFC, bo walka o pas to troche nierealne bo sa zbyt mocne koty, ale czolowka UFC jak najbardziej!

av

Guelmino będzie teraz startował w ksw jako "weteran" i "legenda" ufc LOL

av

Guelmino dla Pudziana albo Bazelaka i gitara.

av
FAN DOBREGO MMA:
Guelmino dla Pudziana albo Bazelaka i gitara.
Bazelaka leją do nieprzytomności amatorzy i wypaleni emeryci, wiesz co by się stało jakby dostał zawodnika takiego jak Guelmino??

av
:
wiesz co by się stało jakby dostał zawodnika takiego jak Guelmino??
By wygrał?

av

zero kondycji kazdy lepszy chocby nelson szybko cie uspi

av

@:
wątpię czy Omileańczuk zajdzie tak daleko...

av

Omiańczyk powinien dostać w nastepnej walce Mata Mitrnione, który przegrał na tej gali. Rywal już mega klasy, Daniel by mial ciężką przeprawę.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również