Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC 182. Alexander Gustafsson: to ja powinienem walczyć z Jonesem

ufc-182-alexander-gustafsson-to-ja-powinienem-walczyc-z-jonesem

W związku z kontuzją Jona Jonesa (20-1 MMA, 14-1 UFC), walka mistrza wagi półciężkiej UFC z Danielem Cormier (15-0 MMA, 4-0 UFC) została przełożona z UFC 178 na styczniową UFC 182. Ta decyzja bardzo wzburzyła innego kandydata do boju z "Bonesem", Aleksandra Gustafssona (16-2 MMA, 8-2 UFC), który w taki oto spsób wyraził swoje oburzenie w związku z planami szefów Ultimate Fighting Championship:

Właśnie dowiedziałem się, że Jones jest kontuzjowany i jego walka zostanie przełożona na 3 stycznia - napisał Gustafsson na swojej oficjalnej stronie na Facebooku. - Do tego czasu  i ja będę w pełni gotowy. Na początku to był mój pojedynek. To ja jestem kandydatem nr 1 do boju o tytuł. Koniec historii!

Nowy termin potyczki Jones vs. Cormier oznacza, że po raz drugi w historii Gustafsson nie może liczyć na bitwę z czempionem w okresie, gdy jemu akurat wydaje się on właściwy. Po pierwszej konfrontacji na UFC 165 obu panów, która kandydowała do miana "Walki roku", zamiast z Gustafssonem Jones zmierzył sie w kolejnej obronie tytułu z Gloverem Teixeirą na kwietniowej UFC 172.

Po łatwym zdominowaniu Teixeiry "Bones" długo zwlekał z podpisaniem kontraktu na bój ze Szwedem, w końcu jednak, po irytujacym okresie przekomarzania się z Ultimate Fighting Championship, umowa została parafowana, a Amerykanin miał bić się ze szwedzkim wojownikiem na UFC 178.

27- letni "Mauler" uszkodził jednak łąkotkę w prawym kolanie i musiał wycofać się z całego przedsięwzięcia. W jego zastępstwie, na wrzesień tego roku, wskazano Daniela Cormiera.

Teraz, po okresie skandali związanych z promowaniem gali (bójka Jonesa z Cormierem, wzajemne obrzucanie się błotem przez obu zawodników), urazu nogi doznał Jones. I to - jak się okazuje - w trakcie sparingów z Alistairem Overeemem, gdy przy próbie obalenia mistrz wagi półciężkiej źle postawił nogę, co zaowocowało skręceniem kostki.

Jednak, mimo zmiany terminu gali na styczniowy, szefowie UFC zadecydowali że na UFC 182 będziemy świadkami rywalizacji Jonesa z Cormierem, a nie z Gustafssonem, który podkreśla iż na styczeń 2015 byłby w pełni gotowy do walki.

WOJ/mmajunkie.com

Foto: Jacek Adamczyk (MMAnia.pl)

Opublikowano: 2014-08-13

Komentarze

av

Alex- myślał indyk o niedzieli, a w sobotę łeb mu obcieli, ja myślę, że tą walkę prędzej mógłby wziąć Kamil. Niż Alex i Daniel Cormier.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również