Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC 211. Joanna Jędrzejczyk wciąż rządzi i dzieli w wadze słomkowej

ufc-211-joanna-jedrzejczyk-wciaz-rzadzi-i-dzieli-w-wadze-slomkowej

Polska mistrzyni UFC podczas gali nr 211 po raz kolejny zaprezentowała wielką klasę, ogromne umiejętności i styl, jakich w największej organizacji MMA na świecie nie ma żadna inna wojowniczka i których może jej pozadrościć wielu kolegów z Ultimate Fighting Championship.

Tradycyjnie już najtrudniejszy dla Polki był początek mistrzowskiego pojedynku. Jessica Andrade ruszyła z furią na JJ, jednym z ciosów szybko nabiła jej potężnego guza na czole, zaliczyła też udane obalenie oraz spróbowała kilku innych zaskakujących akcji, które miały wytrącić Joannę Champion z rytmu.

Nie wytrąciły. Już w pierwszym starciu nasza mistrzyni zadała 40 ciosów przy 15. przeciwniczki. I - co najważniejsze - Joanna Jędrzejczyk od pierwszych chwil potyczki z Andrade walczyła znakomicie. Pozwoliła wyszumieć się rywalce, która na początku potyczki udawała dużą pewność i pozwalała sobie nawet na niby lekko cyniczne uśmieszki po tym, jak np. na jej głowę spadały kolejne high kicki.

Potem uśmiech szybko zniknął z twarzy pretendentki. Błyskawicznie natomiast zaczęły się na niej pojawiać kolejne rozcięcia i ślady po ciosach Polki. A także po kolejnych wysokich kopnięciach. I łokciach. 

High kicki, low kicki, mordercze lewe proste, prawe sierpy, i znów łokcie - ponieważ Andrade wciąż próbowała iść do przodu, zbierała za swoją odwagę potężne porcje kolejnych razów. Sama albo bardzo chaotycznie, machając szeroko rękoma, atakowała, albo próbowała kolejnych sprowadzeń, jednak szybka jak błyskawica, świetnie broniąca się przed nimi Polka nie dawała sobie zrobić krzywdy. Ani przy siatce, ani w stójce.

I wciąż na próby szarż Brazylijki odpowiadała bądź pięściami, bądź uderzeniami nóg. Andrade była niezwykle twarda, nie brakowało jej też siły i kondycji, jednak prezentowała się w tym boju jakby o klasę niżej od mistrzyni UFC.

Wciąż mistrzyni UFC. Joanna Jędrzejczyk w wielkim stylu pokonała Jessikę Andrade na punkty: 2 x 50-45, 50-44, broniąc tym samym po raz piąty z rzędu wywalczonego w 2015 roku najcenniejszego trofeum w świecie mieszanych sztuk walki.

JAM

Oto najlepszy dowód na to, jak przeważała w walce z Brazylijką Polka:

Opublikowano: 2017-05-14

Komentarze

av

O rany Joanna ma chyba obzek muzgu.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również