Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC. Andersonowi Silvie zależy na rewanżu z Nickiem Diazem

ufc-andersonowi-silvie-zalezy-na-rewanzu-z-nickiem-diazem

Anderson Silva i Nick Diaz, którzy zostali przyłapani na stosowaniu niedozwolonych środków przed wspólną walką na UFC 183, znów wejdą razem do klatki? Trudno w tym momencie ocenić na ile to rzeczywiście możliwe, jednak Brazylijczyk zaczął lansować pomysł zorganizowania obu panom rewanżowej potyczki. I próbuje tą inicjatywą zarazić innych.

Silva (34-8, 1 NC MMA; 17-4, 1 NC UFC) i Diaz (26-8, 2 NC MMA, 7-6, 1 NC UFC) walczyli po raz pierwszy w styczniu 2015. Dla "Pająka" był to powrót do Oktagonu po dwóch przegranych pojedynkach z Chrisem Weidmanem oraz po okresie leczenie koszmarnej kontuzji, doznanej w drugim boju z Amerykaninem. Dla Diaza natomiast była to pierwsza potyczka od marca 2013, kiedy to przegrał z GSP batalię o pas wagi półśredniej.

Były mistrz Strikeforce formalnie nie poradził sobie z brazylijskim wojownikiem i przegrał decyzją sędziów. Potem jednak wynik tego pojedynku został zmieniony na "no contest". Silvie zarzucono stsowanie sterydów, gdy tymczasem starszy z braci Diaz, po raz trzeci w historii, został oskarżony o palenie mariuhunay. Wszystkie wpadki Amerykanin zaliczył, gdy był kontrolowany przez NSAC - najpierw po walce z Takanorim Gomim na PRIDE 33 w 2007 roku, a potem w grudniu 2012 po po jedynku z Carlosem Conditem.

Dodajmy, że Nick Diaz od czasu konfrontacji z Silvą nie stoczył ani jednej walki i wybrzydzał, podobnie jak brat, przy otrzymywaniu kolejnych ofert. W sumie - podkreślmy - nie ma pewności, że w ogóle chce mu się jeszcze wchodzić do klatki.

W każdym razie, patrząc obiektywnie, koncepcja byłego wieloletniego mistrza UFC i megagwiazdy największej organizacji MMA na świecie ma sens. Przede wszystkim jeśli chodzi o jego własną osobę. Mając na koncie, na sześć stoczonych od lipca 2013 roku pojedynków, jedno jedyne zwycięstwo "Spider" nie ma za bardzo co liczyć na kolejne, poważne wyzwania w UFC. A tylko na takich ponoć mu zależy.

Pokonanie - w "czystej" tym razem rywalizacji - Nicka Diaza mogłoby zdecydowanie dodac Silvie prestiżu.

Opublikowano: 2017-07-17

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również