Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC Fight Night 101. Luke Rockhold znów zawalczy z Jacare Souzą

ufc-fight-night-101-luke-rockhold-znow-zawalczy-z-jacare-souza

Świetnie zapowiadający się pojedynek zaplanowali szefowie UFC na galę, która 26 listopada 2016 odbędzie się w Melbourne w Australii. Zobaczymy w nim byłego mistrza wagi średniej Luke'a Rockholda i efektownego Jacare Souzę. Obaj panowie zawalczą ze sobą po raz drugi w historii.

Wcześniej Rockhold i Souza rywalizowali na gali Strikeforce, we wrześniu 2011 roku. Stawką boju sprzed pięciu lat był pas mistrza (wagi średniej, rzecz jasna) tej nieistniejącej już, niestety, organizacji. Jednogłośnie na punkty, po pięciorundowej batalii, wygrał wtedy Amerykanin.

Rockhold (15-3 MMA, 5-2 UFC) potyczką z Brazylijczykiem powróci do Oktagonu po wielce zaskakującej przegranej przez nokaut z Michaelem Bispingiem na UFC 199. Porażka ta kosztowała amerykańskiego wojownika stratę tytułu czempiona UFC, a także oznaczała przerwanie passy pięciu kolejnych zwycięstw, z których szczególnie spektakularne było to odniesione nad Chrisem Weidmanem na UFC 194.

Jacare Souza (23-4 MMA, 6-1 UFC) natomiast był niepokonany w ośmiu kolejnych pojedynkach, gdy podczas wspomnianej UFC 194 wchodził do klatki z Yoelem Romero. Brazylijski wojownik przegrał ten pojedynek niejednogłośną decyzją sędziów. Mimo kontrowersji dotyczących wyniku oraz występu Kubańczyka (podejrzewano go o celowe stosowanie dopingu) rezultat potyczki z grudnia 2015 nie został zmieniony.

Brazylijski "Aligator" po raz ostatni pojawił się w Oktagonie w maju tego roku na UFC 198, by już w pierwszej rundzie znokautować swojego rodaka, Vitora Belforta.

WOJ

Opublikowano: 2016-09-12

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również