Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC Fight Night 107. OFICJALNIE: Belfort vs. Gastelum walką wieczoru

ufc-fight-night-107-oficjalnie-belfort-vs-gastelum-walka-wieczoru

O walce z tym rywalem myślał Krzysztof Jotko, ostatecznie jednak na razie tylko na myśleniu się skończyło. Vitor Belfort (25-13 MMA, 14-9 UFC), bo o nim mowa, w swoim kolejnym pojedynku zmierzy się z Kelvinem Gastelumem na UFC Fight Night 107, która 11 marca 2017 odbędzie się w Brazylii.

Gastelum (13-2 MMA, 8-2 UFC) to zwycięzca TUF 17, a także pogromca tak znanych fighterów jak Johny Hendricks, Uriah Hall, Nate Marquardt czy Jake Ellenberger. 25-letni Amerykanin po okresie perypetii związanych z niemożnością zrobienia wagi oraz częstych zmian kategorii wagowych, na czas ostatniego boju z Timem Kennedym powrócił do wagi średniej. I zrobił to w imponującym stylu.

Gastelum, na UFC 206, pokonał Kennedy'ego przez TKO w 3. rundzie czym zyskał sobie duże uznanie szefów największej organizacji MMA na świecie. Tak duże, że amerykański wojownik mający na koncie tylko dwie porażki - kontrowersyjną z Neilem Magnym (dla wielu obserwatorów pojedynek powinien zakończyć sie remisem) oraz z obecnym mistrzem wagi półśredniej Tyronem Woodley'em - otrzymał dokładnie to, o co poprosił po zwycięstwie na UFC 206. Czyli walkę z Vitorem Belfortem.

Z tym samym Belfortem, z którym bardzo chciał zmierzyć się niebawem nasz Krzysztof Jotko. Okazało się jednak, że na razie jeszcze Polak ma ciut mniejszą siłę przebicia od Gasteluma.

Belfort przegrał swoje trzy z czterech ostatnich walk, wszystkie przed czasem. Jedyne zwycięstwo zaliczył w konfrontacji z Danem Hendersonem.

W maju 2015 natomiast, w mistrzowskim boju, pokonał go były już czempion wagi średniej Chris Weidman. Natomiast w maju tego roku, na UFC 187, 39-letniego Brazylijczyka brutalnie znokautował jego rodak, Jacare Souza, a potem - na niedawnej, październikowej UFC 204 w Manchesterze - "Phenom" poległ w konfrontacji z Gegardem Mousasim. Po tej ostatniej porażce brazylijski wojownik głośno zastanawiał się nad tym, czy nie dać sobie wreszcie spokoju z MMA.

Ostatecznie postanowił, że stoczy jeszcze przynajmniej jeden bój, z 14 lat młodszym od siebie Kelvinem Gastelumem.

Te dwie porażki przedzieliło zwycięstwo odniesione w listopadzie 2015 nad Danem Hendersonem.

WOJ

Opublikowano: 2016-12-14

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również