Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC Fight Night 110. Derrick Lewis ma walczyć z Markiem Huntem

ufc-fight-night-110-derrick-lewis-ma-walczyc-z-markiem-huntem

Bardzo ciekawy pojedynek szykowany jest na walkę wieczoru UFC Fight Night 110, która 11 czerwca 2017 odbędzie się w Auckland w Nowej Zelandii. Mają zmierzyć się w nim dwaj czołowi zawodnicy kategorii ciężkiej: Derrick Lewis (18-4 MMA, 9-2 UFC) oraz Mark Hunt (12-11-1 MMA, 7-5-1 UFC).

Jak wyjaśnia portal MMAjunkie, choć oficjalnie nie ogłoszono jeszcze tego zestawienia, jest ono w zasadzi dogadane z obiema stronami. Jedynym czynnikiem, który może doprowadzić do odwołania wspomnianego boju, jest nałożony na Hunta po jego niedawnym, ostatnim występie medyczny zakaz toczenia walk, który ma obowiązywać do 19 kwietnia 2017. Jeśli po tym okresie ze zdrowiem „Super Samoan” wszystko będzie ok, zyska on okazję wystąpienia po raz pierwszy w historii jako zawodnik MMA w swoim rodzinnym kraju.

42-letni Hunt, gdyby doszło do jego konfrontacji z Lewisem, zyskałby też kolejną w ostatnim czasie szansę na odniesienia pierwszego, oficjalnego zwycięstwa od marca ubiegłego roku. Wtedy to właśnie mieszkający w Australii wojownik, podczas gali w Brisbane, znokautował już w pierwszej rundzie byłego czempiona Ultimate Fighting Championship, Franka Mira.

Potem byłej gwieździe K-1, uważającej większość reprezentantów UFC w kategorii ciężkiej za dopingowych oszustów, przyszło mierzyć się ze Brockiem Lesnarem (były mistrz wagi ciężkiej został po tym występie zdyskwalifikowany za stosowanie niedozwolonych substancji) oraz 4 marca 2017 z Alistairem Overeemem, z którym Hunt przegrał przez KO w trzeciej rundzie i przy okazji nabawił się – groźnie wyglądającej, ale na szczęście niezbyt poważnej - kontuzji nogi, którą teraz leczy.

Dodajmy jednak od razu, że o wygraną w boju z Lewisem będzie Huntowi niezwykle trudno. Potężny, ważący ok. 120 kg i mierzący ponad 190 cm „Black Beast”, który od pewnego czasu sam domagał się potyczki z „Super Samoan”, od dwóch lat idzie jak burza przez UFC. W 2016 roku odniósł cztery zwycięstwa: nad Travisem Browne'em, Shamilem Abdurakhimovem, Roy'em Nelsonem i w lutym 2016 nad Damianem Grabowskim.

Urodzony w Nowym Orleanie wojownik wygrał ostatnio sześć kolejnych konfrontacji, wystąpił w dwóch walkach wieczoru, z 18. zwycięskich bojów 16 kończył przed czasem i jest na dobrej drodze do zyskania prawa walki o mistrzowski pas UFC.

JAM

Opublikowano: 2017-03-20

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również