Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC Fight Night 113. Mega rzut Bofando i killer Ponzinibbio. WIDEO

ufc-fight-night-113-mega-rzut-bofando-i-killer-ponzinibbio-wideo

Oto nasze subiektywne podsumowanie UFC Fight Night 113 - co nam się podobało, co nas rozczarowało i co nas najbardziej zirytowało podczas gali, która w niedzielę 16 lipca 2017 odbyła się w Glasgow.

* Prawy sierpowy na szczęka, rozpaczliwa obrona Islandczyka przy siatce, aż wreszcie petarda z lewej ręki na twarz Gunnara Nelsona - i było po wszystkim. Faworyzowany Gunni już na początku pierwszej rundy został zniszczony przez Santiago Ponzinibbio (na zdjęciu), który w Szkocji odniósł najwartościowsze zwycięstwo w karierze i od razu  zapowiedział, że jest gotowy do walki o pas. Bardzo dzielny jest ten Argentyńczyk. A także rozgadany i wygadany. Jak już Ponzinibbio dorwał się do mikrofonu to gadał, i gadał, i gadał... Z drugiej strony trudno mu się dziwić, że popadł w euforię. Pokonanie kogoś takiego, jak Nelson, ma swoją wymowę.

* W takiej sytuacji buczenie i gwizdy są zdecydowanie irytujące. Oczywiście, kibice zawsze oczekują zwycięstwa swojej faworytki, jednak gdy jest ona gorsza, podważanie sędziowskiej decyzji - nawet gdy jest ono bezkompromisowe oraz speltakularne - nie ma takiej mocy, by zmienić rzeczywistość. A ta była bardzo bolesna dla Joanne Calderwood. Cynthia Calvillo bowiem odważnie podjęła ze Szkotką rywalizację w stójce, z dużą swobodę także przenosiła walkę do parteru. W pierwszej rundzie Amerykance zabrakło bardzo niewiele czasu, by poddać Calderwood balachą, w trzeciej była natomiast bliska założenia skutecznego duszenia zza pleców. To się nie powiodło, jednak i tak Calvillo - jak najbardziej słusznie - wygrała jednogłośną decyzją sędziów.

* Paul Felder i Stevie Ray postanowili dotrzymać kroku autorom wcześniejszych, szybkich pojedynków szkockiej gali. To znaczy - podkreślmy - przede wszystkim Felder nie chciał być gorszy od poprzedników i w pełni mu się to udało. Kolano, a potem ciosy oraz seria łokci w parterze załatwiły sprawę. I Ray musiał pogodzić się z 7. porażką w MMA. Natomiast Felder odniósł drugie zwycięstwo w 2017 roku - w lutym, w dość podobny sposób, pokonał bowiem Alessando Ricciego.

* Khalil Rountree, dla odmiany, nie miał litości dla Paula Craiga - tak w trakcie walki, jak i w chwilę po niej. Przez praktycznie całą pierwszą rundę Rountree dominował zdecydowanie i wywierał potężną presję na rywalu. Aż wreszcie, po potężnym prawym podbródkowym oraz ciosach w parterze, Craig stracił przytomność. Co sprawiło Rountree ogromną satysfakcję oraz dodało mu pewności siebie, czemu dał wyraz już w chwilę po potyczce:

* Tak Danny Roberts rozprawił się z Bobbym Nashem. Dobre!

* Neil Seery (16-13 MMA, 3-4 UFC) przegrał w Glasgow przez poddanie z Alexandre Pantoją. Doświadczony, 37-letni wojownik zapowiedział po porażce w stolicy Szkocji, że kończy trwającą 12 lat karierę w zawodowym MMA. Pantoja natomiast - co oczywiste - jest na razie jak najdalszy od ogłoszenia porzucenia sportowej kariery. 27-letni Brazylijczyk ma teraz na koncie 11 kolejnych zwycięstw w zawodowym MMA oraz dwie wygrane z rzędu w UFC.

* Najciekawszy - ze względu na spektakularne rozstrzygnięcie - z wszystkich pojedynków stoczonych przed kartą główną był bój Galore Bofando z Charliem Wardem. Zwracający na siebie uwage oryginalna fryzurą Bofando w bardzo nietypowy sposób wygrał w Glasgow przez TKO. Reprezentujący Anglię wojownik najpierw brutalnie rzucił na ziemię kolegę Conora McGregora, a potem kilkoma ciosami dokończył dzieła zniszczenia. Mocne!

* Leslie Smith w efektowny sposób pokonała przez TKO Amandę Lemos. To było mocne i atrakcyjne otwarcie szkockiej gali.

Wyniki UFC Fight Night 113

Walka wieczoru.

 • 170 lbs.: Santiago Ponzinibbio pok. Gunnara Nelsona przez TKO (prawy sierpowy, lewy prosty przy siatce i ciosy w parterze), 1. runda (1:22)

Karta główna.

 • 115 lbs.: Cynthia Calvillo pok. Joanne Calderwood jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 29-28)
 • 155 lbs.: Paul Felder pok. Stevie'ego Raya przez TKO (kolano plus ciosy i łokcie w parterze), 1. runda (3:57)
 • 185 lbs.: Jack Marshman pok. Ryana Janesa jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
 • 205 lbs.: Khalil Rountree pok. Paula Craiga przez TKO (lewy podbródkowy i ciosy w parterze), 1. runda (4:56)
 • 265 lbs.: Justin Willis pok. Jamesa Mulherona jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-27)

Karta wstępna.

 • 170 lbs.: Danny Roberts pok. Bobby'ego Nasha przez KO (ciosy), 2. runda (3:59)
 • 125 lbs.: Alexandre Pantoja pok. Neila Seery'ego przez poddanie (duszenie zza pleców), 3. runda (2:31)
 • 170 lbs.: Galore Bofando pok. Charliego Warda przez KO (rzut i ciosy w parterze), 1. runda (2:10)
 • 155 lbs.: Danny Henry pok. Daniela Teymura jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 29-26)

Karta przedwstępna.

 • 135 lbs.: Brett Johns pok. Alberta Moralesa jednogłośną decyzją sędziów (2 x 30-27, 30-25)
 • 135 lbs.: Leslie Smith pok. Amandę Lemos przez TKO (uderzenia i łokcie przy siatce), 2. runda (2:53)

Opublikowano: 2017-07-16

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również