Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC Fight Night 117. Saki zadebiutuje w Oktagonie walką z Da Silvą

ufc-fight-night-117-saki-zadebiutuje-w-oktagonie-walka-z-da-silva

Legenda kick-boksingu, jeden z najbardziej znanych zawodników w historii tej dyscypliny Gokhan Saki (0-1 MMA, 0-0 UFC) w maju 2017 podpisał kontrakt z największą organizacją MMA na świecie. Teraz poznaliśmy datę debiutu tego 33-letniego wojownika w Oktagonie.

Nazywany "tureckim Tysonem" zawodnik zawalczy 23 września 2017 na UFC Fight Night 117 w japońskiej Saitamie. Jego rywalem będzie Henrique da Silva (12-3 MMA, 2-3 UFC).

Urodzony w Holandii, mający tureckie korzenie Saki, już raz - w 2004 roku - spróbował swoich sił w mieszanych sztukach walki. Przegrał wtedy w Anglii przez TKO z bardzo dobrze znanym w Polsce z bojów na galach KSW z Danielem Dowdą, Michałem Materlą i Antonim Chmielewskim Anglikiem, Jamesem Zikiciem.

Potem, przez 13 lat, holendersko-turecki wojownik święcił triumfy w kick-boksingu, walcząc na finałowych K-1 Grand Prix oraz na galach Glory, podczas których m.in. wywalczył mistrzowski pas w wadze półciężkiej oraz wygrał turniej w tej samej kategorii wagowej.

Teraz przyszedł czas na debiut w UFC. Przeciwnik Sakiego, Henrique da Silva, pierwszy występ w Ultimate Fighting Championship zaliczył w czerwcu ubiegłego roku. Od tamtej pory 27-letni 'Frankenstein" zdołał już stoczyć pięć pojedynków w największej organizacji na świecie. Wygrał z nich dwa.

Po raz ostatnio oglądaliśmy Da Silvę w akcji całkiem niedawno, bo 11 czerwca 2017. Podczas UFC Fight Night 110 w Nowej Zelandii, już w 22. sekundzie I rundy, znokautował go Ion Cutelaba.

Warto na koniec wspomnieć, że choć ostatnio brazylijski wojownik ma drobne kłopoty z odnoszeniem zwycięstw, to wcześniej przychodziły mu one dość łatwo - od grudnia 2013, gdy rozpoczął swoją przygodę z zawodowym MMA, do grudnia 2016 wygrał 12 potyczek z rzędu (w tym dwie w UFC), wszystkie przed czasem, w tym 11 przez KO lub TKO.

Opublikowano: 2017-07-14

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również