Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC Fight Night 35. Wyniki, bonusy i relacja na żywo. WIDEO

ufc-fight-night-35-wyniki-bonusy-i-relacja-na-zywo-wideo

Żadnej historii nie miała potyczka, która zwieńczyła UFC Fight Night 35, czyli bój Luke'a Rockholda z Constantinosem Philippou. Były mistrz Strikeforce już na samym starcie, wysokim kopnięciem, naruszył okolice prawego oka rywala, który co i rusz po tym incydencie się za nie łapał, a potem przesądził los Cypryjczyka aplikując mu dwa kolejne middle kicki na wątrobę. Po drugim z nich, z wyrazem bezkresnego cierpienia na twarzy, Plilippou przyklęknął i - zaliczając jeszcze delikatne kopnięcie, które obtarło się o jego ramię - odmówił udziału w dalszej cześci pojedynku.

Rockhold odniósł więc 11 zwycięstwo w karierze (i pierwsze w UFC, po porażce z Belfortem) oraz udowodnił że jego czas dopiero nadchodzi.

A cała UFC Fight Night 35? Widzieliśmy gorsze gale. Lepsze też.

godz. 03:31. Dość niespodziewanie w drugiej co do ważności walce podczas UFC Fight Night 35, czyli w boju Brad Tavares vs. Loren Larkin dominowała... nuda. Trudno napisać coś konkretnego o tej potyczce poza tym, że się odbyła. Nie było mocnych ciosów, zabrakło konkretnych kopnięć i spektakularnych działań w parterze. Pańszczyzna odrobiona, jedenaste zwycięstwo w karierze (w przypadku Tavaresa) zaliczone, można spokojnie wrócić do domu. Szczerze? Liczyliśmy na dużo więcej.

godz. 03:00. Po niejednogłośnej porażce z Raphaelem Assuncao w październiku ubiegłego roku T.J. Dillashaw powrócił na drogę zwycięstw (miał ich przed UFC Fight Night 29 cztery z rzędu). I - co warto dodać - był to powrót w bardzo dobrym stylu. Przez wszystkie trzy rundy Dillashaw miał zdecydowaną przewagę, a rywal Mike Easton nie mógł mu absolutnie nic zrobić. Bardzo dobre kopnięcie, konkretne serie ciosów, jednym słowem pełna kontrola nad przebiegiem boju. Dillashaw pokazał, że w UFC zdecydowanie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

godz. 02:22. Niesamowity jest ten "Soldier of God" Palacio. Miał poważne kłopoty w drugiej rundzie, gdy sprowadzony do parteru musiał bronić się przed trójkątem Brunsona. Jakoś wyszedł z opresji, starcia jednak nie wygrał. A ponieważ pierwsza runda także należała do Amerykanina, kubańskiemu zapaśnikowi nie pozostało nic innego jak w trzeciej odsłonie znokautować rywala. I dopiął swego! Najpierw trafił rywala potężnym lewym sierpowym, a potem sukcesywnie go wyniszaczał. I gdy wreszcie zakrwawiony i półprzytomny Brunson padł na matę, został przez Kubańczyka dobity łokciami na korpus. Bardzo dobra i niezwykle emocjonująca była to walka.

godz. 02:12. Co się powinno zrobić, gdy zawodnik przysiada na ziemi, a rywal kopie go w plecy, zahaczając przy okazji o tył głowy? Odpowiedź brzmi: nic. Znany z walki w Polsce Yoel Romero Palacio w ten właśnie sposób został potraktowany w pierwszej rundzie przez Dereka Brunsona, Blake Grice jednak nie zareagował na tę akcję. Ech, te sędziowskie kontrowersje...

godz. 01:55. Kolejna niejednogłośna decyzja w historii UFC, której tak naprawdę trudno coś zarzucić. John Moraga i Dustin Ortiz - jak na kategorię musza przystało - pokazali bardzo dobre, szybkie, techniczne MMA. Szczególnie wciągająca była druga runda ich pojedynku. Trafiony przez Moragę Ortiz znalazł sie w poważnych tarapatach. Moraga starał się za wszelką cenę poddać rywala, sztuka ta jednak mu się nie udała. A Ortiz doszedł do siebie i sam zabrał się za kończenie przeciwnika. Próbował duszenia zza pleców, szukał też innych rozwiązań, nawet w stójce. Osattecznie walka potrwała pełne trzy rundy i - jak już wspomnieliśmy - zwycięstwo przypadło ostatecznie w udziale 29-latkowi z Phoenix.

godz. 01:20. W pierwszej walce karty głównej Cole Miller efektownie rozprawił się z Samem Sicilią. Na początku drugiej rundy trafił rywala, sprowadził go do parteru i poddał duszeniem zza pleców. A ponieważ Miller dominował także w pierwszym starciu, z pełna odpowiedzialnością możemy powiedzieć że jego zwyciestwo było jak najbardziej zasłużone.

godz. 01:06. Pooglądaliśmy sobie trochę karte wstępna i bardzo spodobał nam się pojedynek Ramsey'a Nijema z Justinem Edwardsem. Nijem był bardzo bliski poddania rywala duszeniem zza pleców. Pracował nad nim przez prawie cała drugą runde. Nic z tego nie wyszło, jednak i tak pojedynek - palce lizać.

godz. 00:25. Najpierw obowiązki, potem przyjemność. Ponieważ wywiązaliśmy się wreszcie ze wszystkich służbowych zobowiązań, przystępujemy do przysługującej nam dawki przyjemności, czyli do konsumpcji kolejnej gali UFC. I w związku z tym sami sobie życzymy smacznego ;-)

Walka wieczoru (Orange sport).

 • 185 lbs.: Luke Rockhold pok. Constantinosa Philippou przez TKO (kopnięcie na wątrobę), 1. runda (2:41)

Główna karta (Orange sport).

 • 185 lbs.: Brad Tavares pok. Lorenza Larkina jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)
 • 135 lbs.: T.J. Dillashaw pok. Mike'a Eastona jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-27)
 • 185 lbs.: Yoel Romero Palacio pok. Dereka Brunsona przez TKO (łokcie na korpus w parterze), 3. runda (3:23)
 • 125 lbs.: John Moraga pok. Dustina Ortiza jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29)
 • 145 lbs.: Cole Miller pok. Sama Sicilię przez poddanie (duszenie zza pleców), 2. runda (1:54)

Pozostałe.

 • 155 lbs.: Ramsey Nijem pok. Justina Edwardsa jednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 30-27)I
 • 155 lbs.: Elias Silverio pok. Isaaka Vallie-Flagga jednogłośna decyzją sędziów (3 x 29-27)
 • 185 lbs.: Trevor Smith pok. Briana Houstona niejednogłośną decyzją sędziów (2 x 29-28, 28-29)
 • 125 lbs.: Alp Ozkilic vs. Louis Smolka pok. Alpa Ozkilicia jednogłośna decyzja sędziów (3 x 29-28)

Pozostałe (Fight Pass).

 • 155 lbs.: Vinc Pichel pok. Garetta Whiteleya jednogłośną decyzją sędziów (3 x 30-27)
 • 155 lbs.: Beneil Dariush pok. Charliego Brennemana przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda (1:45)

Bonusy za UFC Fight Night 35 (po 50 tys. dolarów dla każdego):

 • Nokaut wieczoru: Luke Rockhold
 • Poddanie wieczoru: Cole Miller
 • Najlepsza walka wieczoru: Yoel Romero Palacio vs. Derek Brunson

Luke Rockhold po gali:

Konferencja prasowa po UFC Fight Night 35:

Najciekawsze momenty konferencji prasowej:

A tak tę galę zapowiadała telewizja Orange sport:


Opublikowano: 2014-01-15

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również