Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC. Hector Lombard postanowił powrócić do wagi średniej

ufc-hector-lombard-postanowil-powrocic-do-wagi-sredniej

Hector Lombard (34-5-1, 1 NC MMA; 3-3, 1 NC UFC), który ma nieustające kłopoty, by odnaleźć się w największej organizacji MMA na świecie, podjął właśnie kolejną, istotną decyzję dotyczącą swojej kariery. Pochodzący z Kuby wojownik poinformował na Twitterze, że postanowił powrócić do kategorii średniej.

Przypomnijmy, że po raz ostatni 38-letniego wojownika oglądaliśmy w akcji 19 marca 2016 na UFC Fight Night 85 w australijskim Brisbane. Wszystko zaczęło się wtedy znakomicie dla Hectora Lombarda.

Kubański judoka z furią zaatakował Neila Magney'ego, od razu pokazując że bardzo zależy mu na szybkim zakończeniu walki. Lombard próbował więc dobić rywala, uderzał go raz za razem i prawie bezkarnie oraz do woli osłabiał kolejnymi niszczącymi seriami wysyłanymi z obu rąk. Wszystko to nie przyniosło jednak Lombardowi oczekiwanego rezultatu. Wręcz przeciwnie - mimo ogromnej nawałnicy zgotowanej w Oktagonie przez mającego australijskie obywatelstwo wojownika Magny zaczął, leżąc na plecach, dochodzić do siebie i - po jakimś czasie - samemu trafiać przeciwnika!

No, a to co stało się potem to wręcz wymarzony temat na scenariusz do thrillera o MMA. Magny bowiem w drugiej rundzie znów został zraniony przez Lombarda. A ten znowu ruszył po triumf. I się przeliczył. Amerykański wojownik najpierw złapał go w trójkąt nogami, by po kolejnych akcjach zdominować totalnie i rozpocząć egzekucję. Najpierw w dosiadzie.

Potem Lombard leżał już na brzuchu, przy siatce, a ręce trzymał w okolicach głowy. Trudno nawet powiedzieć, że się bronił. Zwyczajnie, lekko zasłaniał policzki. I był bity. Mocno, z dużą siłą, konsekwentnie. Sędzia Steve Perceval jednak nie reagował. A Magny uderzał, uderzał i uderzał...

Od czasu do czasu zdawało się, że "Showeather" odpływa, arbiter nie przerywał jednak kanonandy Amerykanina, aż ten wreszcie spojrzał niedowierzająco na Percevala. I w chwilę potem rozległ sie gong. Lombard dotarł jakoś do narożnika i nawet wyszedł do trzeciej rundy, Magny nie wypuścił już jednak szansy z rąk, by ostatecznie dopełnić dzieła zniszczenia kolejnymi bombami w parterze, którymi obdarował zamroczonego oraz bezradnego byłego medalisty olimpijskiego w judo.

***

Lombard, gdy dołączał do UFC, był jednym z najlepszych zawodników walczących poza tą właśnie organizacją. Jednak jego początki w Ultimate Fighting Championship okazały się trudne.

W debiucie - niesłusznie - przegrał niejednogłośną decyzją z Timem Boetschem. Pół roku później błyskawicznie rozbił Rousimara Palharesa, by za trzy miesiące znowu zaznać goryczy porażki. Tym razem od Lombarda lepszy okazał się Yushin Okami.

Po walce z Japończykiem, w której Hector wyraźnie odstawał od rywala warunkami fizycznymi, Kubańczyk zdecydował przenieść się do kategorii półśredniej.

W nowej wadze Lombard był niepokonany do czasu ostatniej potyczki. W październiku 2013 potrzebował niespełna dwóch minut, by znokautować Nate'a Marquardta, a w marcu 2014 roku pewnie wypunktował mocnego Jake'a Shieldsa.

Przedostatni pojedynek w Ultimate Fighting Chapionship Lombard stoczył w styczniu 2015 roku. Kubańczyk pewnie wygrał z Joshem Burkmanem, ale po walce został przyłapany na dopingu. Wynik walki zmieniono na no contest, a Lombard został zawieszony na rok.

Kubańczyk powrócił do klatki - jak wspomnieliśmy - w marcu 2016 i przegrał z Magnym. Po tej wpadce, mimo wcześniejszych sukcesów, postanowił wrócić do kategorii wagowej, w której rządził i dzielił kilka lat temu, m.in. jako reprezentant organizacji Bellator, której był mistrzem.

***

Dodajmy też, że Lombard wcale nie był zwolennikiem zmiany wagi ze średniej na półśrednią. Jeszce w 2013 roku poskarżył się, że zejście z kategorii 84 kg (185 lbs.) do kategorii 77 kg (170 lbs.) było wymogiem, postawionym mu przez Ultimate Fighting Championship.

To UFC zażądała ode mnie tej zmiany. Oni wierzą, że lepiej będzie mi się wiodło w wadze półśredniej. Cóż, robię to, co każą mi szefowie. Z nimi się nie dyskutuje. Gdyby to jednak zależało ode mnie, pozostałbym w kategorii do 185 funtów - wyjaśnił kilkadziesiąt miesięcy temu Lombard.

Teraz postanowił wreszcie postawić na swoim. I znów rywalizować w kategorii średniej.

JAM

Opublikowano: 2016-03-27

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również