Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

UFC podpisała w Holandii umowę z kanałami Fox i Fox Sports

ufc-podpisala-w-holandii-umowe-z-kanalami-fox-i-fox-sports

Jak poinformowała oficjalnie federacja UFC zawarta została umowa z holenderską spółką medialną Erevisie Media & Marketing, na mocy której firma będzie nadawać relacje z imprez UFC w Holandii na płatnym kanale Fox Sports oraz ogólnodostępnym kanale cyfrowym FOX.

Fox Sports pokaże wiele imprez UFC na żywo z oryginalnym komentarzem, natomiast FOX będzie nadawać relacje z walk w czasie dogodnym dla widzów holenderskich, wzbogacone programami studyjnymi z udziałem gości.

Współpraca w ramach podpisanej na dwa lata umowy rozpocznie się 9 marca emisją programu UFC Unleashed na kanale Fox Sports. Natomiast cieszący się ogromnym powodzeniem "The Ultimate Fighter" pokazywany będzie na kanale Fox, co tydzień od 21 marca.

Pierwszym wydarzeniem transmitowanym na żywo przez Fox Sports będzie gala UFC w Dallas, która odbędzie się 14 marca. Głównym punktem oczekiwanej z niecierpliwością gali będzie walka o tytuł w wadze lekkiej pomiędzy Anthonym Pettisem i Rafaelem Dos Anjosem. Z kolei Carla Esparza stanie podczas tej samej gali do walki w obronie tytułu wagi słomkowej naprzeciw Polski Joanny Jędrzejczyk, która ma szansę zostać pierwszą posiadaczką tytułu mistrzowskiego pochodząca z Europy.

W programie walk jest też dwoje zawodników z Holandii, czyli Alistair Overeem, który zmierzy się z Royem Nelsonem oraz Germain Randamie, który z mierzy się z Larisso Pacheco.

Fox rozpocznie transmisje na żywo od zaplanowanej na 11 kwietnia gali UFC Fight Night Gonzaga vs Cro Cop, która odbędzie się w Krakowie. Po trzyletniej nieobecności do Octagonu podczas tej gali powróci legendarny Mirko "Cro Cop" Filipovic, który zmierzy się w nim z Gabrielem gonzagą. Podczas tej samej gali w klatce pojawi się także Jan Błachowicz, który zmierzy się w niej z Jimim Manuwą.

"Stacje Fox i Fox Sports w Holandii to idealny wybór, jeśli chodzi o transmisje walk UFC. Jesteśmy zaszczyceni, że podjęły z nami współpracę, jako że MMA nieustannie się rozwija." -powiedział wiceprezes UFC EMEA David Allen.

Czy podpisanie umowy z holenderską stacją oznacza, że także na polskim rynku tranmisję z gali UFC w Krakowie przeprowadzi telewizja FOX? Na dzień dzisiejszy trudno na to pytanie odpowiedzieć, choć od dawna mówi się o tym, iż Fox Sports zagości na polskim rynku. Wydaje się jednak, że i bez tworzenia nowego kanału sportowego telewizja FOX ma możliwości do przeprowadzenia tranismisji gali UFC Fight Night Gonzaga vs Cro Cop na swojej antenie. Od dłuższego czasu amerykańska stacja posiada dwa kanały na polskim rynku, czyli Fox i Fox Life.

Warto pamiętać, że słynący z seriali kanał Fox emitowany na terenie naszego kraju miał już okazję prezentowania na swojej antenie tranismisji sportowych. Stacja Fox była właścicielem praw do pokazywania meczów koszykówki w ramach Euroligi i prezentowała wybrane spotkania na antenie polskiej wersji kanału Fox. Oglądalność tych transmisji była jednak tak niewielka, że po roku stacja zrezygnowała z dalszego pokazywania tych spotkań i odsprzedała prawa do transmisji telewizji Canal Plus Sport. Jak będzie z UFC w Krakowie? Na dziś nie jest wiadome. Na ten moment każdy fan MMA ma możliwość poza kupieniem biletu na galę w Krakowie, zakup pakietu UFC Fight Pass, który umożliwia oglądanie transmisji gal na stronie UFC.tv.

(źródło: UFC/BoxingNews.pl)

Opublikowano: 2015-03-09

Komentarze

av

gdzie mozna bilety kupic na gake w amsterdamie?

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również