Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

Wanderlei Silva podpisał kontrakt z organizacją Bellator

wanderlei-silva-podpisal-kontrakt-z-organizacja-bellator

Wanderlei Silva (35-12-1 MMA) zaczął właśnie pisać nowy rozdział swojej sportowej kariery. I choć Brazylijczyka ma już 39 lat to wcale nie jest powiedziane, że będzie już teraz odcinał kupony od swoich dotychczasowcyh osiągnięć. "The Axe Murderer" podpisał bowiem właśnie kontrakt z organizacją Bellator, której szefuje Scott Coker (obaj na zdjęciu).

Silva do niedawna toczył kolejne, prawnicze boje. Jedne kończyły się pełnym sukcesem, inne połowicznym. Tak jak choćby ten ciągnący się od maja 2014 roku, a dotyczący unikania przez "The Axe Murderer" testów antydopingowych.

Sprawa ta niedawno znalazła swój koniec. Silva, któremu początkowo wyznaczono dożywotnią dyskwalifikację, został ostatecznie zawieszony przez Sportową Komisję Stanu Nevada (NSAC) na trzy lata. Oznacza to, że okres kary upłynie 25 maja 2017.

W maju ubiegłego roku Sąd, rozpatrujący sprawę dożywotniego zawieszenia Brazylijczyka przez Sportową Komisje Stanu Nevada (NSAC), uznał że miała ona rację odbierając legendarnemu wojownikowi licencję, przesadziła natomiast z dożywociem. I dyskwalifikacja została uchylona jako nieadekwatna do przestępstwa popełnionego przez Silvę.

Brazylijczyk nie zaprzeczał bowiem, iż korzystał ze środków formalnie uznawanych za niedozwolone, jednak używane przez niego substancje były - jak przekonywał sam zainteresowany - niezbędne w trakcie leczenia kontuzji nadgarstka.

Nie oznaczało to jednak całkowitego zamknięciu tematu i uwolnienia Brazylijczyka od konieczności mierzenia się z komisją stanową. Musiał on bowiem po raz kolejny zameldować się przed jej majestatem. Bo choć prawnik Silvy argumentował, że skoro jego klient został pozbawiony licencji to nie podlega już jurysdykcji NSAC, sąd nie zgodził się z taką oceną sytuacji. I nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy unikania przez "The Axe Murderer" antydopingowych testów w maju 2014.

Brazylijczyk, w międzyczasie, wywalczył sobie także ostateczne prawo do rozwiązania kontraktu z UFC. Dodatkowo, jak się właśnie okazało, prowadził - udane - negocjacje z organizacją Bellator.

A ponieważ Bellator wspólpracuje z Rizin FF, która bardzo chciała zestawić Wanderleia z Fedorem Emelianenką, wydaje się że jesteśmy bliscy szczęśliwego zakończenia tej epopei. I że już niebawem - wszystko na to wskazuje - zobaczymy starcie obu panów.

Ale na razie nie uprzedzajmy faktów. I podkreślmy raz jeszcze: Wanderlei Silva będzie reprezentował organizację Bellator!

JAM

Opublikowano: 2016-03-02

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również