Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

WÓDZ: biografia Witalija Kliczki uderzająca z siłą żelaznej pięści

wodz-biografia-witalija-kliczki-uderzajaca-z-sila-zelaznej-piesci

7 czerwca na półki w księgarniach trafi najmocniejsza pozycja książkowa dla fanów boksu i polityki – biografia Witalija Kliczki. Na czym polega jego fenomen i czemu prawie zawsze wygrywa? Ten bokserski mistrz świata z doktoratem miał wygrać także wybory prezydenckie na Ukrainie i zjednoczyć wszystkie ekipy Majdanu. Dlaczego Dr Żelazna Pięść wycofał się z rywalizacji o fotel prezydencki? Czy rezygnując z walki o władzę rzucił ręcznik na ring, czy też jest to część strategii mistrza?

Witalij Kliczko – syn radzieckiego lotnika i nauczycielki – urodził się w Kirgistanie, gdzie dorastał jako rosyjskojęzyczny Ukrainiec. Dzięki ciężkiej pracy i ponadprzeciętnej inteligencji został nie tylko bokserskim mistrzem świata, ale obronił też doktorat z filozofii
i był wielką nadzieją w majowych wyborach prezydenckich na Ukrainie. Z kandydowania ostatecznie zrezygnował wspierając kandydaturę Petro Poroszenki.

Autor książki, Jacek Adamczyk, dziennikarz sportowy z dwudziestoletnim stażem, wnikliwie i ze znawstwem kreśli sylwetkę sportowca z doktoratem, który zwyciężył 45 na 47 stoczonych przez siebie walk, a jednocześnie ważnego polityka, który postanowił wziąć na siebie odpowiedzialność za losy Ukrainy. Z jego biografii dowiedzieć się można, co go inspiruje, skąd bierze energię, jak myśli, dlaczego zawsze wygrywa i czego nie może wybaczyć Julii Tymoszenko.

Autor:

Jacek Adamczyk (ur. 1972) - dziennikarz, redaktor i komentator sportowy z prawie dwudziestopięcioletnim stażem. Współpracuje z telewizjami Orange Sport oraz FightBox, jest także właścicielem portalu MMAnia.pl oraz prowadzi Agencję Pressing zajmującą się medialnym doradztwem dla sportowców. W latach 2007-2008 redaktor naczelny Przeglądu Sportowego. W przeszłości związany m.in. z Życiem Warszawy, dziennikiem Życie, Gazetą Wyborczą, Dziennikiem i Faktem. Był szefem zespołu prasowego Alberta Sosnowskiego podczas jego walki z Witalijem Kliczką w 2010 roku

O książce:

Kliczko musi zrozumieć, że wejście na polityczny ring oznacza to samo co wejście na ring bokserski: możesz uderzyć, ale również możesz dostać. Trzeba być na to przygotowanym. Różnica między ringiem prawdziwym a politycznym polega na tym, że na tym prawdziwym jednak pewne zasady obowiązują, a na ringu politycznym prawie ich nie ma.

Aleksander Kwaśniewski
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej (1995-2005)

Partner wydania: ICENTIS

Patroni medialni: SuperExpress, Telewizja Orange Sport, WP.pl, Książki.WP.pl, Boxingnews.pl, MMAnia.pl

Dodatkowe informacje:

 • ISBN: 978-83-63993-61-0
 • CENA: 35.00 (VAT 5 proc.)
 • OPRAWA: Miękka ze skrzydełkami
 • WYMIARY: 2015 x 140 (plus skrzydełka 10 mm)

SERIA PRZYWÓDCY

To ciekawe teksty o liderach światowego biznesu i sylwetki ważnych postaci polityki, opatrzone komentarzem, który wyjaśnia, co ich przesłanie oznacza dla Polaków.

WYDAWNICTWO KURHAUS PUBLISHING:

Butik wydawniczy, który powstał z pasji czytania, ciekawości świata i potrzeby przyglądania się ludzkim historiom. Wyszukuje najciekawsze pozycje na światowym rynku książki. Spółkę założyły dr Agnieszka Liszka, ekspertka w dziedzinie komunikacji, była rzeczniczka rządu Donalda Tuska z wieloletnim doświadczeniem pracy w największych firmach doradczych oraz Katarzyna Kozłowska, redaktorka, komentator prasowy, była wicenaczelna i naczelna „Wprost”.

Oficjalna informacja prasowa

Opublikowano: 2014-05-28

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również