Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.

reklama

XCage 6 - PLMMA 38 EXTRA. Walka Kriz vs. Bieńkowski w rozpisce

xcage-6-plmma-38-extra-walka-kriz-vs-bienkowski-w-rozpisce

Rudolf Kriz (8-4-2 MMA) będzie rywalem Łukasza Bieńkowskiego (3-0 MMA) podczas XCage 6 - PLMMA 38 EXTRA (5 września 2014 w Toruniu).

Bieńkowski, który pojawiał się już w karcie walk wspomnianej gali i co jakiś czas z niej znikał, ostatecznie został na dobre dokoptowany do rozpiski, z korzyścią dla niej zresztą.

Jego rywal, pochodzący z Czech wojownik, bije się zawodowo w MMA od 2010 roku i ma w związku z tym większe doświadczenie od Polaka. Po raz ostatni można go było oglądać w zwycięskiej walce z Vitą Mrakotą na Gladiator Championship Fighting 27 - Road to the Cage, 21 marca 2014 w Pradze.

Wcześniej Kriz walczył w finale trzeciego sezonu M-1 Fighter, w którym przegrał na punkty z niepokonanym Vagabem Vagabovem.

Rudolf Kriz, z zawodu policjant, to także założyciel i trener klubu Valetudo - RK Znojmo. Czeski wojownik zaczął swoją przygodę ze sportami walki w wieku pięciu lat, od judo. Był trzykrotnym mistrzem policji w judo, mistrzem świata policji w sambo w 2005 r. i siódmym zawodnikiem mistrzostw Europy policji w judo z Moskwy (2007 r.). Kryz wywalczył też w 2010 roku w Kijowie brązowy medal mistrzostw świata w sambo.

Natomiast zwany "polskim Wanderleiem Silvą" Bieńkowski w bardzo efektownym stylu wygrał swoje dwie pierwsze walki w PLMMA. Najpierw, podczas Profesjonalnej Ligi MMA 14 znokautował Klemensa Ewalada, a potem na PLMMA 18 EXTRA/Prime FC 4 w Rzeszowie posłał na deski, broniąc się przy siatce, Andrzeja Grzebyka.

Bieńkowski ma na koncie także jednogłośne zwycięstwo na punkty nad Szymonem Duszą, odniesione na PLMMA 23.

Zawodnika z Legionowa mieliśmy oglądać również na PLMMA 29, w boju z Arkadiuszem Żabą, jednak do tej potyczki nie doszło z powodu zapalenia oskrzeli, na które Bieńkowski zachorował tuż przed galą.

Teraz ostatecznie wiemy już że "polski Wanderlei Silva" powróci do klatki we wrześniu 2014, w Toruniu.

TUTAJ pełna rozpiska gali.

TUBA

Ostatnia walka Kriza, z Vitem Mrakotą:

Pojedynek Kris vs. Langer:

Opublikowano: 2014-08-14

Komentarze

av

Kriz będzie miał pierwsze losses by KO/ TKO w swoim rekordzie img: http://emotikona.pl/emotikony/pic/diabelek.gif

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również