Jakie buty do boksu?

Jakie buty do boksu?

Należy mieć świadomość tego, jakie buty do boksu są w stanie zapewnić swobodę ruchów w czasie ćwiczeń.

Trening bokserski to nie lada wyzwanie. Odpowiednie buty są podstawą dla każdej osoby. Jakie buty bokserskie dla początkujących są najlepsze? W jakich butach treningowych powinni ćwiczyć zawodowcy?

Na co zwrócić uwagę wybierając buty do boksu?

Wyróżnić można kilka czynników, które będą mieć wpływ na wybór odpowiednich butów bokserskich.

Z czego wykonane są buty bokserskie?

Chcąc wybrać buty do treningu, należy zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najlepiej jeżeli będą one wykonane ze skóry lub z materiałów syntetycznych. Skórzane buty nie są polecane dla amatorów, ze względu na ich wagę. Lepiej wybrać buty do boksu dla początkujących z materiałów syntetycznych, które są lżejsze i nie będą stanowić tak dużego obciążenia. Skórzane obuwie można wybrać później, jak zawodnik nauczy się koordynacji, szybkości i zwinności ruchów, przez co ich wyższa waga nie będzie stanowić przeszkody.

Odpowiednie buty treningowe z ochroną

Jakie buty do boksu? Takie, które będą w stanie zapewnić kostkom odpowiednią ochronę. Wysokie buty są w stanie lepiej ochronić kostkę i staw skokowy, które są najbardziej narażone na kontuzję podczas wykonywania wykroków. Niskie buty, które są w stanie zapewnić większy komfort, można wybierać na walkę w ringu.

Profesjonalne buty bokserskie

Chcąc trenować boks, liczy się płaska podeszwa. Może ona być wykonana z gumy. Należy jednak zwrócić uwagę na rowki znajdujące się na niej, które będą w stanie zapewnić większą przyczepność do podłoża. Podeszwa nie może być też za gruba, ponieważ bokser nie będzie w stanie dobrze wyczuć podłoża.

Najlepsze buty do boksu

W boksie bardzo ważna jest praca nóg. Liczy się również prawidłowa wentylacja, dzięki czemu możliwe będzie odprowadzenie wilgoci. Ich lekkość jest także ważnym aspektem dla każdego zawodnika. Oto lista popularnych produktów, które pomogą wybrać buty bokserskie.

Adidas Box hog II

Wytrzymałe buty dostępne w czarnym kolorze, będą świetnie przylegać do kostki. Po bokach znajduje się delikatna siatka, która pomoże odprowadzać wilgoć. Bieżnikowana podeszwa wykonana jest z gumy. Są to dobre buty bokserskie damskie i męskie.

Posiadają one także zamszowe nakładki, które wpływają na zwiększenie ich trwałości. Będzie je można wykorzystać w trakcie wielu treningów. Przy takich butach ryzyko kontuzji spada do minimum.

Outshock Buty do boksu 500

Cechuje je elastyczność, dzięki czemu są one idealnie dopasowane do potrzeb każdego boksera. Pomimo tego, że podeszwa jest cienka, można w nich zapewnić sobie stabilność na macie i na ringu. Jest to ich zdecydowana zaleta, ponieważ dzięki temu bokser będzie mógł ze swobodą stawać na palcach. Buty są one idealne do różnych sportów walki, nie tylko do boksu. Ich waga wynosi zaledwie 200 g, co jest możliwe dzięki cholewce wykonanej z siatki. Siateczka 3D poprawia ich wytrzymałość. Każdy bokser może być pewny tego, że buty będą reagować natychmiastowo na wszystkie ruchy.

DBX Bushido ARS-2051B

Zgodnie z opinią, są to także dobrej jakości buty zapaśnicze. Powinny je wybrać te osoby, które chcą być pewne, że ich kostki są dobrze ustabilizowane. Na uwagę zasługuje przednia i tylna strona butów, która została wzmocniona skórą, aby zapewnić im lepszą wytrzymałość. Reszta to materiał poliestrowy, który sprawia, że buty nie są tak ciężkie.

Oprócz zapasów i boksu, z tych butów mogą korzystać zawodnicy MMA i w kickboxingu. Zdecydowaną zaletą jest specjalna strefa usztywnienia, która znajduje się dookoła kostki i stawu skokowego.

Venum Elite Boxing

Cholewka została wykonana z materiałów syntetycznych. Francuskie buty, których podeszwa zewnętrzna została wykonana z gumy, zapewniają wysoki poziom stabilności. Nawet wtedy, gdy walka jest bardzo dynamiczna. Są one bardzo lekkie, co też możliwe jest dzięki zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji. Te buty do boksu wybrać mogą panie i panowie, którzy kochają walkę na ringu. Dostępne są one w różnych wersjach kolorystycznych, np. białym, złotym, z czerwonymi wstawkami. Wśród zawodników cieszą się one dobrymi opiniami.

Buty bokserskie dla początkujących – o czym należy pamiętać?

Tak jak ważna są rękawice bokserskie na treningu, tak samo ważne są buty dla boksera. Przy czym należy wskazać na to, że przewiewne buty treningowe są podstawą dla zawodnika. Nigdy nie można wybierać zwykłego obuwia sportowego (np. tego do biegania), ponieważ nie będą one w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony. Może zakup takich butów wydawać się będzie dużym wydatkiem, ale w ten sposób można uniknąć kontuzji. Samo leczenie (rehabilitacja) może ciągnąć za sobą ogromne koszta, więc należy mieć tego świadomość. Lepiej nie oszczędzać na butach, ponieważ tak naprawdę jest to inwestycja we własne zdrowie.

Jakie buty do boksu? Można kierować się rekomendacjami innych osób. Tych, które mają większe doświadczenie i są w stanie pomóc, aby wybrać odpowiednie obuwie. Odpowiednio dobrane obuwie będzie w stanie wpłynąć na maksymalny poziom satysfakcji treningowej.